9920-2022 - ResultatSverige-Västervik: Elmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FFU 138 Ramavtal Elnätsmaterial
Referensnummer: 20/77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31681410 Elmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Västervik Miljö och Energi AB avser upphandla elnätsmaterial samt liknande varor till ett uppskattat värde av 7 MSEK per år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31340000 Kabeltillbehör, isolerade, 31440000 Batterier, 31600000 Elektrisk utrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör, 32429000 Telenätsutrustning, 44320000 Kabel och tillhörande produkter, 44322000 Kabeltillbehör, 44322100 Kanalisationsrör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen