99214-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder – NY100133 Nyproduktionsprojekt Brännaren 2 - totalentreprenad i samverkansform
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNY100133 Nyproduktionsprojekt Brännaren 2 - totalentreprenad i samverkansform
BeskrivningKontraktsarbetena omfattar planering, projektering och byggnation av flerbostadshus om 5 plan med 91 lägenheter, 1 lokal, källare samt utemiljö. Totalentreprenad i samverkansform.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45211300 Byggnation av bostäder, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45211341 Byggnation av lägenheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareNY100133 Nyproduktionsprojekt Brännaren 2 - totalentreprenad i samverkansform