See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reparation och underhåll VA-teknisk utrustning
Beskrivning: Ramavtal där upphandlande enheter kan göra avrop på mindre/kortare installationer, montage, reparationer och löpande underhåll av va-tekniska produkter. Exempel på produkter är vatten- och avloppspumpar med tillhörande rörsystem, blåsmaskiner, växlar, pneumatiska ventiler, motorventiler, omrörare, skrapspel samt annan teknisk utrustning
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Motala kommun/Vadstena kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105670:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50510000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mjölby kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105670:Lot:2