99285-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulter - Anläggningar för värme- och kraftproduktion
Referensnummer: 17-0078
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling för tekniska konsulter avseende projektering och ombyggnation av pannanläggningar.
Orientering om upphandlingen
Beställaren avser att handla upp konsulttjänster avseende utförande av förstudier, projektering avseende ombyggnation eller nyinstallation av pannanläggningar och andra system.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen