99301-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvätt av sopkärl, målning o tvätt av soprum samt fasad, mark och taktvätt
Referensnummer: 22/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser två avtalsområden och man kan som anbudsgivare lämna anbud på respektive angiven del.
Delområde A; Tvätt av sopkärl och miljöhus samt målning av golv och väggar i miljöhus
Delområde B; Fasad-, mark- och taktvätt
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Tvätt av sopkärl, tvätt och målning av miljöhus
Del nr: A
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 90900000 Städning och renhållning, 90918000 Rengöring av avfallsbehållare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fasad-, mark- och taktvätt
Del nr: B
45261900 Reparation och underhåll av tak, 45261920 Takunderhåll, 45452000 Utvändig rengöring av byggnader, 45452100 Rengöring av fasader genom blästring, 90900000 Städning och renhållning