99302-2025 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Kommungemensamt ärendehanteringssystem för kundsupport och felanmälan
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommungemensamt ärendehanteringssystem för kundsupport och felanmälan
Beskrivning: Örebro kommun har som mål införskaffa ett ärendehanteringssystem för följande verksamhetsområden: • Park & Gata, Teknik- och Serviceförvaltningen • Servicecenter för extern service (medborgare) och Kommunsupport för intern service (medarbetare), Kommunstyrelseförvaltningen
Intern identifierare: Ks 1261/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kontraktsvillkor/Ramavtalsvillkor
Beskrivning: IT programvara ärendehanteringssystem enligt förfrågningsunderlaget.
Intern identifierare: Ks 1261/2024-002
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Leverantörsprövning
Beskrivning: IT-programvara för ärendehanteringssystem enligt förfrågningsunderlaget.
Intern identifierare: Ks 1261/2024004
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Administrativa villkor
Beskrivning: Örebro kommer att upphandla ett IT-system för ärendehantering.