99310-2019 - ResultatSverige-Vänersborg: Avlägsnande av slam
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamsugning
Referensnummer: D.nr: 2018/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar den upphandlande enhetens behov av slamsugning (t.ex. trekammarbrunnar, slutna avloppstankar) och transport till avlämningsplats.
Upphandlingsförfarande
Öppet förfarande enligt lagen (2016:1146) om upphandling inom försörjningssektorerna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen