Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rehabiliteringstjänster för anställda med beroendeproblematik
Upphandlingen omfattar behandling och rehabilitering av beroendeproblematik. Rehabiliteringstjänsterna ska omfatta behandling för beroendeformer så som alkohol, förskrivna läkemedel och spel eller en samsjuklighet. Behandling ska erbjudas till anställda som av leverantören är bedömda lämpliga att genomgå öppenvård eller vård på behandlingshem (internatbehandling).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85312500 Rehabiliteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen