Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ismaskiner till bandyhallen på Hällåsen, Söderhamns kommun.
Referensnummer: 6598
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37481000 Isbanemaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar på uppdrag av Söderhamns kommun 2 stycken fabriksnya ismaskiner till bandyhallen på Hällåsen. Upphandlingen avser även inbyte av 2 stycken begagnade ismaskiner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37480000 Maskiner eller instrument för idrotts- och fritidsutrustning, 37481000 Isbanemaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen