Huvudsaklig CPV-kod 90480000 Skötsel av avloppsnät
II.1.4.
Kort beskrivning
SF0 Allmänt
Entreprenaderna som utförs mot denna upphandling är funktionsentreprenader, vilket innebär att Leverantören initierar erfoderliga åtgärder och väljer arbetsmetoder för att uppfylla Beställarens acceptanskriterier som är kopplade till funktionen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 90400000 Avloppshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen