9947-2026 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konstruktionstjänster – Tekniska konsulter Fjärrvärme/kyla samt projektledare för bygg- och anläggningsprojekt
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter Fjärrvärme/kyla samt projektledare för bygg- och anläggningsprojekt
BeskrivningSyftet med ramavtalen är att komplettera Beställarens (B:s) egna kompetens och bidra med resursförstärkning i olika typer av uppdrag. Upphandlingens omfattning framgår av upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUtredare/stöd i upphandling
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119708:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelProjektledare för bygg- och anläggningsprojekt
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119708:Lot:2