Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Långtidsmätning radon, radonutredningar och radonsakkunnig
Referensnummer: 2020-17279
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Långtidsmätningar i nyproduktion och vissa större ombyggnationer, Utredning vid förhöjda radonvärden och vissa efterföljande åtgärder, förbyggande insatser för att klara önskade radonvärden i nyproduktion
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 71356000 Tekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen