99529-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Skogstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Restaurering och utveckling av Bergslagsleden
Referensnummer: 20RS174
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Restaurering och utveckling av Bergslagsleden och Kanotlederna. Reparationer, nybyggnation, diverse tillverkning av skyltar och möbler samt skogsarbete.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928472 Skyltar, 39150000 Diverse möbler och utrustning, 45236000 Markanläggning, 45421000 Snickeriarbeten, 77231000 Skogsskötsel, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen