99533-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Förbrukningsprodukter Intervention
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörbrukningsprodukter Intervention
BeskrivningFörbrukningsprodukter inom Interventionell radiologi, kardiologi och neuroradiologi. Så som tex: Punktionsnålar, Mikropunktionsset, Dilatorer, Introducers, Ledare, Torque device, Mikrokateter, Guidekateter, Angiografikateter, Sprutor, Kranar, Förbindelseslangar, Konnektorer, Dränagekateter, Trombreducerande system, Hemostasutrustning, Vena Cava filter, Guideförängare, Supportkateter, TIPS set och Embolisering.
Föregående meddelande006591-2023
Intern identifierareRS 2022-04025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelAnbudsinbjudan och avtal