99547-2018 - ResultatSverige-Malung: Grävning och schaktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal schakt- och gräventreprenad
Referensnummer: 17/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling syftar till tecknande av ramavtal med flera entreprenörer för utförande av schakt- och gräventreprenad inom Malungs Elnät AB:s samlade verksamhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen