99582-2021 - ResultatSverige-Örebro: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster - Redaktionellt innehåll (1) och Visuell identitet (2)
Referensnummer: A2020/3519
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
SCB avser upphandla kommunikationstjänster inom följande anbudsområden:
1. Redaktionellt innehåll
2. Visuell identitet
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79822500 Grafisk formgivning, 92312210 Författartjänster, 92312213 Teknisk textproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen