99597-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – 2024 Inkontinensprodukter Region Norrbotten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel2024 Inkontinensprodukter Region Norrbotten
BeskrivningFörbrukningsprodukter inom området Inkontinens. Omfattas av följande produktområden;
Intern identifierare23/359
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141200 Katetrar, 33141240 Katetertillbehör, 33141610 Uppsamlingspåse, 33141615 Urinpåsar, 33700000 Hygienartiklar, 33751000 Engångsblöjor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000