Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningspersonal - handläggare och inspektörer inom bygg och miljö
Referensnummer: 20/140
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar bemanning inom bygg och miljö. Rollerna som upphandlas är bygglovshandläggare, byggnadsinspektör, miljö-och hälsoskyddsinspektör, livsmedelsinspektör och alkoholhandläggare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen