Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakning av lokaler
Referensnummer: KTN 2023/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Dalarna, Kollektivtrafikförvaltningen, upphandlar bevakning av lokaler (resecentrum och väntsalar) till flera orter i Dalarna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Dalarna upphandlar bevakningstjänsterna till resecentrum och väntsalar i flera orter i Dalarna samt Kollektivtrafikförvaltningen kontor lokaler.