99712-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Markskötsel – Markskötselarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMarkskötselarbeten
BeskrivningDenna upphandling omfattar kombinerad funktions- och utförandeentreprenad avseende markskötselarbeten i stadsdelarna Hallonbergen/Ör och Centrala Sundbyberg/Storskogen, i Sundbyberg enligt upphandlingsdokument och däri förtecknade handlingar. Med markskötselarbeten avses: • Tillsyn/skötsel av utemiljö • Avhjälpande underhåll av utemiljö • Vinterväghållning med jourberedskap
Intern identifierareFV-24/0065
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 45233141 Väghållning, 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000