99763-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Återförsäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Facultative Crime Reinsurance for the City of Gothenburg and City owned Companies on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66700000 Återförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Facultative crime reinsurance for the City of Gothenburg and City owned companies on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen