2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Leverans av termoplastade stålrörsmaster
Beskrivning: Stadsmiljöförvaltningen ansvarar för ca 17 mil spårvagnsspår inkluderat c:a 240 växlar och 3300 kontaktledningsmaster inom Göteborgs stad. Upphandlingen syftar till att sluta ramavtal som ger stadsmiljöförvaltningen möjlighet att avropa termoplastade stålrörsmaster med överenskomna avropstider och genom succesiva avrop. Stadsmiljöförvaltningen avser att teckna avtal med en leverantör.
Intern identifierare: SMF-2025-00044
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44212200 Torn, fackverksmaster, lyftkranar och ledningsmaster
Ytterligare klassificering (cpv): 44212220 Ledningsmaster, stolpar och pålar, 44212221 Ledningsmaster, 44212224 Stolpar för luftledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000