99917-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Arboga: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
HD/HLU-konsult
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen har till syfte att resultera i ett kontrakt som omfattar en (1) konsult. Tjänsten skall utföras av en (1) konsult och får ej delas upp på flera konsulter arbetandes deltid. Konsulttjänstens omfattning uppskattas till heltid. Anbudsgivaren får offerera maximalt en (1) konsult.
Tjänstebehovet under kontraktsperioden är en uppskattning, någon volym kan ej garanteras.
Arbetsort är Stockholm.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej