99948-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Hotelltjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hotell i Göteborg.
Referensnummer: C 2016-1866
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55100000 Hotelltjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Anställda och besökare till Chalmers tekniska högskola har ett löpande behov av logi i Göteborgsområdet.
Störst är behovet i nära anslutning till Chalmers 2 campus, campus Johanneberg och campus Lindholmen samt Göteborgs centralstation.
Målet är att kunna teckna avtal med tillräckligt många hotell för att tillgodose Chalmers varierande behov av standard, läge, bekvämligheter m.m.