99949-2017 - ÄndringSverige-Karlskrona: Försäkrings- och pensionstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pensionsadministration KS2017/914 2.6.1.
Referensnummer: 17/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fullständig pensionsadministration av samtliga för kommunen gällande avtal. Ex. AKAP-KL, KAP-KL, PFA samt PA-KL samt äldre bestämmelser/avtal och överenskommelser inkluderande pensionsbestämmelser/reglementen för förtroendevalda, exempelvis PRF, PBF och OPF.