Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Textile fibre test system
Referensnummer: 124-23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
The scope of this procurement is a purchase of one (1) complete and fully functioning equipment/system so that UB can perform individual tests on fibres for determination of force, elongation, linear density, and other characteristics of the fibre. The equipment must factory new.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38540000 Maskiner och apparater för provning och mätning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen