Szolgáltatások - 202554-2022
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2022/S 075-202554
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Módosított építési engedélyezési, kiviteli tervek
Hivatkozási szám: EKR000518552022
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Nemzeti Korcsolyázó Központ módosított építési engedélyezési, és kiviteli terveinek elkészítése.
1. Jólteljesítési biztosíték: Ajánlatkérő a szerződés hibás teljesítésével kapcsolatos igények biztosítékaként jólteljesítési biztosítékot köt ki, amelynek mértéke a nettó tervezési díj 5%-a. A biztosíték formájára a Kbt. 134. § (6) bekezdései az irányadóak, azzal, hogy Ajánlatkérő előírja, hogy a Kbt. 134. § (6) bekezdése esetén a biztosítékot a Kbt. 134. § (6) bekezdés a) pontja szerinti formában lehetséges nyújtani. A jólteljesítési biztosíték többek között fedezetet nyújt Megrendelő részére a kivitelezők kiválasztása érdekében indított közbeszerzési eljárás során valamennyi olyan módosító hirdetmény közzétételi díjára (melynek összege jelen eljárás megindításakor: 80 000,-Ft/módosító hirdetmény), amely módosító hirdetmény(ek) feladására a tervdokumentáció hibájából adódóan vagy a terv hibájára visszavezethető bármely ok miatt vált(ak) szükségessé. Ezen esetben Megrendelő valamennyi módosító hirdetmény közzétételi díját jogosult levonni a Tervező által rendelkezésre bocsátott jólteljesítési biztosíték összegéből.
A Tervező szerződésszegéséből adódó, a fentiekben szabályozott kötbérek és jólteljesítési biztosíték összegén felül Megrendelőt ért minden kárt Tervező köteles megtéríteni Megrendelő részére.
A jólteljesítési biztosítékot Tervező a jelen szerződésben meghatározott kivitelezési tervdokumentáció Megrendelő részére történő leszállítását követően a Megrendelő teljesítésigazolásának kiállításáig köteles Megrendelő rendelkezésére bocsátani és azt legalább - az átadástól számított - 36 hónap időtartamig fenntartani.
2. Ajánlattevő ugyanazon szakembert is bemutathatja az értékelési szempontok tekintetében. Az ajánlatban nyilatkozat formájában az ajánlattevőnek meg kell jelölnie az adott értékelési részszempont tekintetében igénybe venni kívánt szakembert. Mellékelni kell továbbá a szakember által aláírt szakmai tapasztalatot tartalmazó önéletrajzot és rendelkezésre állási nyilatkozatot.
3. A módosított építési engedélyezési tervdokumentáció nettó ellenértéke legfeljebb a teljes nettó ajánlati ár 30 %-a lehet. Amennyiben a módosított építési engedélyezési tervdokumentáció nettó ellenértéke meghaladja a teljes nettó ajánlati ár 30 %-át, úgy az az ajánlat érvénytelenségét vonja maga után.
4.Megrendelő a szerződés teljesítéséhez szükséges fedezet biztosítása érdekében állami támogatásra irányuló igényt nyújtott be. A jelen szerződés hatálybalépésének feltétele a támogatás megítélése és a támogatási összeg Megrendelő számláján történő jóváírása és/vagy a szükséges fedezet Ajánlatkérő által történő megelőlegezése és/vagy saját forrásból történő biztosítása és minderről Tervező Megrendelő által történő értesítése. A fenti feltétel teljesüléséről Megrendelő levélben értesíti a Tervezőt, mely levél kézhezvételét követő első munkanap tekinthető a szerződés hatálybalépési dátumának. Amennyiben a tervezési szerződés nem lép hatályba a szerződéskötést követő 6 hónapon belül, a Szerződés megszűnik. A szerződés megszűnik abban az esetben is, ha Megrendelő a szerződéskötést követő 6 hónapon belül akként dönt, hogy a szerződés hatálybalépéséhez szükséges forrás nem kerül biztosításra, és erről Tervezőt értesíti. Ezen esetekben a Tervező a Megrendelővel szemben a fenti okból semmiféle jogcímen nem támaszthat igényt.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nemzeti Korcsolyázó Központ módosított építési engedélyezési, és kiviteli terveinek elkészítése az alábbiak szerint:
Az ajánlattevő feladata egy olyan - világverseny megrendezésére is alkalmas - összességében min. nettó 70 000 m2-es sportlétesítmény módosított építési engedélyezési, bontási és kiviteli terveinek elkészítése, amelynek legnagyobb alátámasztásmentesen áthidalt tere mintegy 97,8 m; komfort légkezelőinek hűtési igénye: 1 030 kW; technológiai légkezelőinek előzetesen számított hűtési igénye: 4 360 kW; befúvás: 690 000 m3/h; elszívás: 700 560 m3/h; egyidejű, becsült villamos igénye általában: 2 587 kWh; egyidejű, becsült villamos igénye verseny során: 6 654 kWh. A teljesen fedett létesítmény fő funkcionális elemként egy 400 méteres gyorskorcsolya versenypályát, a hozzá tartozó lelátókat és kiszolgáló funkciókat, 4 db 60x30 méteres gyakorló jégpályát, összességében 150 szobás sportszállást és egy kétmedencés uszodát foglal magában. Ugyancsak Ajánlattevő feladata a következőkben részletezett új elemek integrálása a létesítmény tervébe (mintegy 10 000 m2-nyyi mélygarázs, illetve mintegy min. 2 500 m2-nyi térszint alatti kapcsolat a Puskás-stadionnal).
A MOKSZ a - fejlesztésre kormányzati szerződésben kijelölt - sportszakmai szakértő szerepét tölti be. Ebben a minőségében számos változtatást javasolt az eredeti - tervpályázathoz készített - tervezési programhoz képest, melyeket a jelenlegi (jogerős építési engedéllyel rendelkező) tervdokumentáció már tartalmaz. Így az eredeti tervezési programot most nem adjuk ki a tervezéshez, mivel annak minden (jelen ajánlat tárgyának megítéléséhez szükséges) szükséges eleme - az azóta szükségesnek ítélt sportszakmai és üzemeltetési, fenntarthatósági szempontú módosításokkal együtt - a jogerős engedéllyel bíró tervdokumentáció része. A tervezéshez szükséges és rendelkezésére álló (ajánlattételhez nem kiadott) dokumentációt Megrendelő a tervezési szerződés hatálybalépésével egyidejűleg biztosítja. A szükséges, de Megrendelő oldalán rendelkezésre nem álló adatok és dokumentumok beszerzése a tervező feladata.
Időközben az istvánmezei Budapesti Olimpiai Központ egyéb létesítményeinek (Puskás Aréna; BOK csarnokok; Puskás körüli környezetrendezés) fejlesztése kapcsán felmerült a jelenlegi tervek módosításának igénye, ami miatt a Nemzeti Korcsolyázó Központ előkészítésének műszaki tartalma a jogerős építési engedélyezési tervek módosításával a következőképpen alakul (a benyújtandó tervdokumentáció pontosabb tartalmi és formai követelményei a közbeszerzési dokumentumok feladatmeghatározás 2. számú mellékletben találhatóak)
1. Jégpályák, uszoda, szálláshely, iroda, fitnesz, kerékpáros létesítmény, kiszolgálás a jogerős építési engedélyezési tervnek megfelelő tervezési program szerint (a fent említett programmódosítási igényből következően szükséges átalakításokkal)
o Tervezési feladat a jelenleg 8 000 fős lelátó létszámcsökkentés max. 5 000 fősre, ezzel együtt a sport- és csatlakozó szolgáltatási funkció bővítése. Például vizsgálandó egy sportegészségügyi részleg kialakításának lehetősége.
2. Új tervezési elem a Mélygarázs kialakítása a tervezett épületkontúron belül (min 200 db, ideálisan 250 db parkolóhely számára; az eredeti programban meghatározott létesítményfunkciók megtartása mellett; esetleg azok megoldásainak módosításával)
o A kiadott létesítménytervek szerinti nettó mintegy 70 000 m2-hez képest az alapterület növekmény kb. 10 000 m2
3. Új tervezési elem a Térszint alatti összeköttetés kialakítása a Puskás Aréna létesítményével
4. Környezetrendezés módosítása szükség szerint (közlekedés, létesítmény változásai miatt)
5. Nem szükséges BREEAM minősítés megszerzése az épülethez
6. Az építési, hatósági engedély(ek) megszerzése a tervező alapfeladataiba tartozik. A hatósági díjak és költségek a megrendelőt terhelik, ide nem értve a Tervező hibájára visszavezethető újabb engedélyeztetést.
7. Az elkészítendő Kiviteli tervdokumentáció teljeskörűen alkalmas kell legyen a létesítményfejlesztés kapcsán kivitelező beszerzésére irányuló eredményes közbeszerzési eljárás lebonyolítására, illetve az eljárásban kiválasztott kivitelező számára a létesítmény - megrendelői igénynek megfelelő - teljeskörű használatra alkalmas megvalósítására.
8. A fentieken túl - szavatosság keretében - a Tervező további feladatát képezi az általa készített és Megrendelő részére átadott tervek alapján a kivitelező kiválasztása érdekében indított közbeszerzési eljárás során az érdeklődésüket jelzett gazdasági szereplőktől érkezett, a tervdokumentációra és annak valamennyi kapcsolódó mellékletére vonatkozó kérdések, észrevételek teljes körű megválaszolása és a tervdokumentáció szükség szerinti módosítása. A Tervező a kérdéseket, észrevételeket írásban, a kérdések részére - elektronikus úton - történő megküldésétől számított 3 munkanapon belül köteles megválaszolni, amennyiben módosítást nem igényelnek, vagy jelezni, hogy azok módosítást igényelnek, és ezen válaszaikat szintén elektronikus úton, írásban megküldeni Ajánlatkérő kapcsolattartója részére. Amennyiben a kérdések, észrevételek kapcsán a tervdokumentációt vagy annak bármely részét, vagy ahhoz kapcsolódó bármely dokumentumot módosítani szükséges, úgy a Tervező a szükséges módosítást köteles elvégezni és a módosított dokumentumokat a „módosítást igénylő” megerősítő tervezői válasz megküldésétől számított 5 munkanapon belül írásban megküldeni. Amennyiben a válaszok megadásához vagy a tervdokumentáció módosításához Megrendelő részéről további adatszolgáltatás szükséges, ennek tényét Tervező köteles haladéktalanul (de legkésőbb 3 munkanapon belül), írásban jelezni Megrendelő részére. Ebben az esetben a fentiekben meghatározott 3 munkanapos, illetve 5 munkanapos határidő a Megrendelő adatszolgáltatásának napjától számítandó.
Ajánlatkérő a Nemzeti Korcsolyázó Központ módosított építési engedélyezés és kiviteli terveinek elkészítését követően tervezői művezetésre vonatkozóan a Kbt. 98. § (3) bekezdésére tekintettel hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárást kíván alkalmazni az alábbi feltételekkel:
Becsült érték (nettó): 45 000 000,- Ft
Teljesítési határidő: A szerződés hatályba lépésétől számítottan a beruházás műszaki átadás-átvételi eljárásának lezárásáig. A beruházás tervezett időtartama a munkaterület átadásától számított 30 hónap.
Számszerű mennyiségi adatok:
Összesen legfeljebb 300 mérnöknapnyi tervezői művezetés.
A teljes keretmennyiség felhasználása Megrendelőnek joga, de nem kötelezettsége. Megrendelő a keretmennyiség 70%-ának erejéig vállal felhasználási kötelezettséget. Megrendelő nem köteles a teljes keretmennyiséget kimeríteni a szerződés időtartama alatt. A Kbt. 141.§ (4) bek. a) pontjára tekintettel a Felek megállapodnak abban, hogy a szerződéses keretmennyiség maximum annak 50 % erejéig megemelhető, amennyiben Ajánlatkérő biztosítja az ahhoz szükséges fedezetet. A keretmennyiség emelés tényéről a Felek jegyzőkönyvet vesznek fel, mely nem minősül szerződésmódosításnak.