Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 22763-2022
Magyarország-Nyíradony: Építési munkák
2022/S 011-022763
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Látogatóközpont fejlesztése Nyíradonyban
Hivatkozási szám: EKR001325942021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Nyíradony látogatóközpontjának komplex turisztikai fejlesztése, amely az alábbi, egymásra épülő, illetőleg egymást kiegészítő projektelemek útján valósul meg:
1. Wellness Hotel építése
2. Ifjúsági Szállás építése
3. Rendezvény park és fényerdő kialakítása
4. Quad tároló építése
5. Gasztrofalu építése
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
39313000 Szállodai berendezések
45212000 Szabadidő, sport, kultúra, szállás és étterem céljára szolgáló épületek kivitelezése
45212400 Szállás és étterem céljára szolgáló épületek
39145000 Borospince felszerelései
45212200 Sportlétesítmények kivitelezése
45212413 Rövid idejű tartózkodásra szolgáló szállás kivitelezése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyíradony látogatóközpontjának (1274,31 m2 nettó/hasznos alapterület) komplex turisztikai fejlesztése, amely az alábbi, egymásra épülő, illetőleg egymást kiegészítő projektelemek útján valósul meg:
Tégla falszerkezetű, lapostetős, szabadon álló, 23,82 m x 90,08 m befoglaló méretű, pince, földszintes + II. emelet szintszámú, 8,60 m építménymagasságú, összesen (3289,94 m2+ 436,48 m2 terasz) hasznos alapterületű és 1 772,92 m2 beépített bruttó alapterületű háromcsillagos wellness-hotel épületet és az épületet kiszolgáló kültéri 26,0 m2 vízfelületű gyermek, 93,57 m2 vízfelületű élmény, 7,06 m2jakuzzi és 134,54 m2 vízfelületű úszó medencéket (mindösszesen 261,7 m2), valamint a terepviszonyi adottságokból fakadó vasbeton szög - és gabion támfal építése. A hotel területét érintő kertépítés 5880 m2 felületen valósul meg. A hotelben 40 szoba készül el. A hotelnél rekreációs wellness medencék épülnek meg: élménymedencék, gyermekmedencék, úszómedencék, melegvizű ülőmedence. A wellness részleg teljes területe 439,09 m2.
Tégla falszerkezetű, magastetős, szabadon állóan elhelyezett, összesen 4db egyforma („B”,”C”,”D”,”E” jelű) egyenként 9,46 m x
13,16 m befoglaló méretű, földszintes, 3,31 m építménymagasságú, 68,95 m2 + 3,86 m2 terasz hasznos
alapterületű apartman és 1db („A” jelű) 9,46 m x 13,16 m befoglaló mé retű, földszintes, 3,11 m építménymagasságú, 69,16 m2
+ 3,86 m2 terasz hasznos alapterületű akadálymentes apartman valamint az apartman épületeket kiszolgáló faváz szerkezetű, magastetős, szabadon állóan elhelyezett, 5,15 m x 12,15 m befoglaló méretű, 3,06 m építménymagasságú, 62,57 m2
hasznos alapterületű filagória épület építése. A szállás esetében 10 szoba készül el. Belsőépítészeti feladatok elvégzése történik a szobákra, közlekedőkre, konyhára, nappalira, vonatkozóan, stb. Összesen belső festett felületek 588 m2 és burkolandó felületek összesen minimum 643, 85 m2.
A látogatóközpont mellé rendezvény park és fényerdő kerül kialakításra.
A park egy észak-kelet és dél-nyugat irányú hossztengelyen szerveződik.
A park első szakasza beton térkő burkolatú tér és sétány, zöldfelületekkel kiegészülve.
A második szakasz a park központi, kör alaprajzú rendezvénytere. A rendezvény tér körül 10 cm mély
„medence” kerül kialakításra, melyben a víz lassú folyásban áramlik. A teljes installáció fehér színben valósul meg, melyhez tartozik egy fenyőburkolattal ellátott dobogó.
A harmadik szakasz a szintén kör alaprajzú, a rendezvénytérrel metsződő központi vízfelület, melynek
mélysége 50 cm. A felső sétány tám- és mellvédfalai 50 cm széles beton szerkezetek, vágott terméskő burkolattal ellátva. A
konzolos erkélyen kovácsolt vas korlát kerül kialakításra.
A negyedik szakasz a felső sétány mögötti kör alakú park, macskaköves borítással, közepén kiemelt
zöldfelülettel.
Az ötödik szakasz a negyedik egységgel centrikusan kialakításra kerülő, zúzott kőburkolatú külső sétány.
A sétány által szegélyezett erdőterületeken kerül kialakításra a fényerdő.
Itt programozható, különböző RAL színekben világító surlófényekkel alulról kerülnek megvilágításra a fák és azok lombkoronái.
Az erdőben különböző, népszerű mesefigurák sziluettjei kerülnek telepítésre, melyek szintén fehér selyemfényben világítanak az erdő sűrűjében.
A parkban pihenőpadok illetve az esti térvilágítás érdekében kandeláberek kerülnek elhelyezésre.
Beruházással érintett terület: 2720m²
A beruházás területén 530 m2 térkő burkolat, 108 m2 macskakő burkolat és 350 m2 zúzottkővel terített sétány kerül kialakításra.
A gyepesítéssel érintett terület 2235 m2, ahol természetes vízre telepített öntözőrendszer kerül kialakításra. A park területen különböző örökzöld és lombhullató fák, valamint cserjék és lágyszárú növények kerülnek elhelyezésre.
A quad tároló épület első részében quad mosó kerül kialakításra. A quad mosó mögött 2 db quad garázs
helyezkedik el. Az épület hátsó felében vizes blokkok, illetve egy takarítószertár kerül kialakításra. A
vizesblokkok és a takarítószertás egy fedett-nyitott közlekedőn keresztül közelíthető meg.
Az épület hagyományos téglatest alakú, szabadon álló beépítéssel.
Egy darab akadálymentes parkoló és 7 darab személygépjármű parkoló kialakítása.
Quad tároló:
Befoglaló mérete: 6,30 x 20,65 m
Szintek száma: földszint
Épület bruttó alapterület: 130,095 m²
Épület nettó alapterület: 104,9 m²
A gasztrofalu magában foglal egy gasztroházat, egy pénztár épületet, valamint 2 apartmanházat, melyből 1 akadálymentesen kialakított. A gasztrofaluban 2 apartmanházban összesen 4 szoba készül el. Belsőépítészeti kivitelezési feladatokat igénylő helységek: szobák, közlekedők, előterek, nappali, étkező, terasz. Belsőépítészeti feladatok: burkolandó felületek és festett felületek. Összeségében belsőépítészeti feladatok és kivitelezés a Gasztrofalu beruházásnál: 2637, 4 m2.
A gasztroházban pálinkafőző, pálinkakóstoló és bemutató tér kerül kialakításra, valamint mosdók, illetve ruhatár található a bejárat mellett.
A gasztroház (látogató központ funkció) formáját tekintve téglatest alakú, melynek tetőterasza két oldalról íves lépcsőn keresztül közelíthető meg. Az épület hátsó homlokzatát egy félkörív alakú pálinkafőző rész töri meg, melynek két oldalán
lépcső vezet a tetőteraszra.
Összes nettó (hasznos) alapterület: 825,37 m²
A gaszroház előtt egy kör alakú térkővel burkolt 1200m2-es terület kerül kialakításra, ahol körben acél vázas fenyőfa burkolatú padok, virágtartó ládák és kandeláberek kerülnek elhelyezésre.
A kör alakú burkolt tér közepén íves vízsugarú szökőkút sávok kerülnek kialakításra.
A gasztrofalu területén a zöld felületeken természetes vízre telepített öntözőrendszer kerül kiépítésre, valamint 300 m2-en gyepesítés valamint fák és cserjék kerülnek elhelyezésre.
A teljes beruházásban összesen 54 szoba készül el, illetve egy Welness részleg, melyeket a közlekedő terek, közös használati helyiségek egészítenek ki. Ezen szobákban és terekben a hagyományos építőipari alap tevékenységen túl, a részletes esztétikai megjelenést szolgáló, nem hagyományos felületképzéseket (színek kiosztását, egyedi színezését), burkolásokat (pl.: textilburkolat, szőnyegezés) kell kialakítani, mely magában foglalja a beépítésre kerülő bútorok (pl.: beépített szekrények, recepciós pult, lobbi berendezés, stb.), és a szükséges eszközök elhelyezését is. A teljes beruházás keretében minimum belsőépítészeti feladatokkal éríntett felület összesen: 17 687, 15 m2.
A részletes műszaki paramétereket, előírásokat a tervdokumentáció tartalmazza.