Építési beruházás - 246628-2022
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2022/S 090-246628
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Science Park Szeged JKK kivitelezés
Hivatkozási szám: EKR000776082021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Science Park Szeged Járműipari Kompetencia Központ beruházás
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyertes Ajánlattevőnek kötelessége a dokumentációban meghatározott valamennyi feladat teljes körű elvégzése. Vállalkozási szerződés keretében a „Science park kivitelezés” tárgyú beruházás generálkivitelezési feladatainak ellátása.
A beruházás helye: Szeged külterület 01392/27 helyrajzi számon nyilvántartott, természetben a 6728 Szeged, II. kerület, Budapesti út 9. szám alatt található, kivett épület, udvar, park megnevezésű ingatlan.
A beszerzés tárgya és mennyisége:
Az SZTE ELI Science Park Járműipari Kompetencia Központ szabadon állóan elhelyezett, részben földszint + 1 emeletes, részben földszintes oktatási és kutatási rendeltetésű épület, továbbá szabadon állóan elhelyezett, fedett, oldalról nyitott, 24 db térkő burkolatú parkolót tartalmazó építmény, 2 db buszparkoló, a mérésekhez szükséges aszfalt burkolatú gyorsító út, valamint aszfalt burkolatú hozzájáró út. A tervezési területen kialakításra került tűzivíztározó és csapadékvíz szikkasztó is.
Az épület két fő részből áll. Egyrészt a vizsgálatok végzéséhez szükséges fűtött csarnok épületrészből, mely vasbeton vázszerkezetű, szendvicspanel falú és tetőburkolatú. A csarnok épületrészében a technológiához szükséges funkciókat, illetve elektromos és gépészeti szükségleti forrásokat kell biztosítani.
Másrészt áll egy hagyományos épületszerkezetű, blokktégla fal-, és vasbeton födém szerkezetű kétszintes épületből.
A terület megközelíthetősége új úthálózatról történik, egyrészt beléptető sorompón keresztül a személygépjárművekkel érkezők, másrészről a vizsgálandó járművek, buszok automata távirányítású úszókapun keresztül közelíthetik meg az objektumot.
A fejépületben kerülnek elhelyezésre a tervezési programnak és az előírásoknak megfelelő helyiségek, funkcionális kapcsolatok, átjárást biztosítva a csarnok épületrészbe is.
A főbejáraton belépve, szélfogón keresztül egy előcsarnok - közösségi, több funkciós térbe lépünk, ahonnan megközelíthető balra az oktatóterem. Itt kerülhetnek megrendezésre konferenciák, illetve az alapfunkciós oktatás is itt zajlik, közvetlen külső megközelítés lehetőségével.
Jobbra tárgyaló, étterem és konyha-teakonyha kerül kialakításra.
A főbejárattal szemben kerülnek elhelyezésre a nemenkénti vizesblokkok, akadálymentes mosdó kialakításával együtt. Továbbá a vizesblokkoktól jobbra kerül kialakításra a gépészeti tér számára szükséges területet, balra az emelet megközelítését biztosító lépcsőház kerül elhelyezésre.
A lépcsőháztól balra az igényeknek megfelelően készül laborvezetői iroda helyiség.
A két épületrészt funkcionálisan összekötő folyosóról és előcsarnokból is megközelíthető öltöző készül a csarnokban dolgozó személyzet részére.
A lépcsőházon keresztül megközelített emeleti szint, ahol a tanári személyzet részére az emeleten készülnek tanári szobák, illetve konzultációs helyiségek. Ezen a szinten úgyszintén biztosított nemenkénti vizesblokk, illetve a tanári személyzet részére külön nemenkénti mosdó helyiségek. Továbbá itt is kialakításra kerül teakonyha, étkező és tárgyaló.
A projekt részét képezi a Wolfgang Sandner utca meghosszabbítása, valamint a Jármű Kompetencia Központ közmű igényeit biztosító közművek kiépítése is.
A tervezett Wolfgang S. utca meghosszabbítása 2x1 forgalmi sávos, 7 m széles aszfalt útburkolatú út, valamint vele párhuzamosan kerékpárút és gyalogút is kialakításra kerül.
A telken kívüli útépítési és csatorna építési munkák II. ütemben kerülnek kivitelezésre. Ezen projekt keretein belül az I. ütem útépítési és csatornaépítési munkálatai kerülnek kivitelezésre.
Tervezett csarnok és fejépület épületegyüttes nettó alapterület: 2307,30 m2
Tervezett csarnok és fejépület épületegyüttes nettó földszinti alapterület: 1744,00 m2
Tervezett fejépület épület nettó 1. emelet alapterület: 563,30 0m2
Tervezett csarnok és fejépület épületegyüttes nettó alapterület összesen: 4614,6 m2
Telken belüli aszfalt útburkolat: 5748,7 m2
Telken belüli térkő burkolat: 3169,7 m2
Telken kívül aszfalt út, kerékpárút és gyalogút burkolat: 4325,47 m2
Telken kívüli szennyvíz és csapadékvíz vezeték: 237,0 fm
Telken kívüli vízvezeték: 250,63 fm
Telken kívüli kzv. földkábel: 610 fm
Telken kívüli elektromos kábel: 370 fm
Telken kívüli távközlés: 780 fm
A részletes műszaki leírást/terveket és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza.
Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. §-a alapján rögzíti, hogy amennyiben az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott szabványra, műszaki engedélyre, műszaki előírásokra, műszaki ajánlásra, illetve meghatározott gyártmányú vagy eredetű̋ dologra, illetve konkrét eljárásra, védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra hivatkozik, úgy a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű̋ meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű̋” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűség bizonyítása Ajánlattevő feladata.