Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Szolgáltatások - 259643-2020
Magyarország-Budapest: Megvalósíthatósági tanulmány, tanácsadó szolgáltatás, elemzés
2020/S 107-259643
Ajánlati/részvételi felhívás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
RMT készítése (Duna Alagút, vasúti fejlesztés)
Hivatkozási szám: EKR000266882020
II.1.2)Fő CPV-kód
71241000 Megvalósíthatósági tanulmány, tanácsadó szolgáltatás, elemzés
II.1.4)Rövid meghatározás:
A közbeszerzés tárgya: szolgáltatás megrendelése
Ajánlattevő feladata „Budapest vasúti átjárhatósága: a Déli pályaudvar térségén keresztül a Nyugati pályaudvarhoz vezető, új vasúti összekötő alagút létesítésének, a Nyugati pályaudvar központi pályaudvarrá alakításának, a fejpályaudvarok és budapesti vonalszakaszok fejlesztésének, Budapest vasúti átjárhatóságának és a vasútüzem működési körülményei fejlesztésének előkészítése, a vasúti üzem alól felszabaduló területek funkcióváltása - Részletes Megvalósíthatósági Tanulmány (RMT)” elkészítése.
A jelen felhívásban alkalmazott egyes rövidítések:
Ajánlatkérő=AK
Ajánlattevő=AT
Ajánlati dokumentáció=AD
Műszaki Leírás=ML
Részletes megvalósíthatósági tanulmány=RMT
Közbeszerzés=kb
Szerződéstervezet= SZT
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71335000 Mérnöki tanulmány
71621000 Műszaki elemzési vagy tanácsadó szolgáltatások
79421200 Projekttervezési szolgáltatások, kivéve az építési munkák tervezését
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Elsődleges célok:
— a környezetvédelmi, klímavédelmi, társadalmi és gazdaságfejlesztési célokat szolgáló vasúti közlekedés versenyképességének és forgalmi részarányának növelése,
— átjárhatósági fejlesztési programot tartalmazó, a műszaki, környezeti, területfejlesztési és megtérülési vonatkozásokat egyaránt vizsgáló RMT készítése,
— a budapesti vasúti bevezető vonalak és pályaudvarok, mint szűk keresztmetszetet jelentő, elavult létesítmények struktúrájának kapacitásbővítő, megújító, hatékony területfelhasználást eredményező, komplex hálózati fejlesztési programjának részletes kidolgozása,
— a vasúti és az egyéb közösségi közlekedés utasforgalmi integrációjának erősítése Budapesten és elővárosi térségében,
— az alulhasznosított, felszabadítható vasúti területek és a közvetlen környezetüket adó barnamezős zónák területfejlesztésének előmozdítása,
— a kidolgozásra kerülő fejlesztési program alapján vasútfejlesztési projektgenerálás és végrehajtási organizáció előkészítése,
— a fejlesztési program társadalmasítása.
Az RMT keretében elkészítendő munkarészek (részletesen a Műszaki Leírás tartalmazza):
1. Módszertani előkészítő munkarész,
2. Nagyvárosok vasúti átjárhatósági programjai és eredményei - Nemzetközi benchmark,
3. Részletes igényelemzés és forgalmi modellezés, a Műszaki Leírásban meghatározott Átjárhatósági Fejlesztési Program szolgáltatási és menetrendi koncepciója,
4. Átjárhatóságot szolgáló új, az országos vasúti pályahálózat részét képező, min. 4, max. 7 km hosszú (nyomvonalváltozattól függően), legalább 2 vágányú vasúti alagúti vonalszakasz és felszíni kapcsolatai - Nyomvonal-kijelölési és műszaki változatelemzési és döntés-előkészítő tanulmány, valamint RMT és építészeti Masterplan,
5. Kötöttpályás alapú hálózati és utasforgalmi integráció Budapesten és elővárosi térségében - Változatelemzési és döntés-előkészítő tanulmány,
6. Kiemelt budapesti állomások, mint közhasználatú építmények (4 db, benne a jelenleg napi 65 ezer fő le- és felszálló utasforgalmat lebonyolító Nyugati pályaudvar), építészeti és funkcionális Masterplan - Változatelemzési és döntés-előkészítő tanulmány, valamint kész Masterplan és a Műszaki Leírás szerinti tervpályázati előkészítő dokumentáció,
7. Vasútvonalak menti budapesti barnamezős tömbök (min. 350 ha) városfejlesztési terve - Változatelemzési és döntés-előkészítő tanulmány, valamint tanulmányterv,
8. Átjárhatósági Fejlesztési Program hozzájárulása a klímabarát vasúti áruszállítási és logisztikai rendszer bővítéséhez és jobb területhasználatához,
9. Átjárhatósági Fejlesztési Program részletes, menetrendi terve és regionális vasúti infrastruktúra igénye - Részletes Tanulmány,
10. Átjárhatósági Fejlesztési Program klíma- és környezetvédelmi hatásai,
11. Területfejlesztési és gazdaságélénkítési értéktöbbletek ösztönzése, számbavétele, a Program megvalósítására történő visszacsatolása,
12. Átjárhatósági Fejlesztési Program költségbecslése, részletes közgazdasági költség-haszon elemzése, a hasznok átfogó figyelembevételével,
13. Végrehajtási Program - Közbenső állapotok organizációja, valamint engedélyezési és kiviteli tervezés szerinti szakaszokra és projektekre bontás,
14. Egyesített Záró Dokumentáció, Vezetői összefoglaló, Döntéshozói összefoglaló kötet, Közérthető összefoglaló kötet,
15. Projekt társadalmi kommunikációs feladataiban az AK munkájának támogatása.
AK a tárgyi kb. von. támogatási kérelmet kíván benyújtani az IKOP-3.1.0-15 programban. AK a tárgyi támogatási kérelem vonatkozásában a támogatási szerződés megkötését a Kbt. 53. § (5)-(6) és 135. § (12) értelmében a jelen kb. alapján megkötendő Szerződés hatályba lépésének felfüggesztő feltételeként határozza meg (feltételes közbeszerzés). Az AD II. kötetét képező Szerz.tervezet alapján AK dönthet a szerződés hatályba lépéséről abban az esetben is, ha a Szerződés megkötéséhez szükséges fedezetet más forrásból módjában áll biztosítani.
Kar.korl. miatt folyt. III.1.3) pont Az alkalmasság minimumkövetelménye(i) rovatban.