Építési beruházás - 405938-2019
Magyarország-Pécs: Építési munkák
2019/S 166-405938
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Új pécsi vásárcsarnok megépítése
Hivatkozási szám: EKR000511302018
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
TOP-6.1.3-15-PC1-2016-00002- Új pécsi vásárcsarnok megépítése.
Nyertes Ajánlattevő feladata a kivitelezési feladatok mellett, a rendelkezésre álló engedélyezési és tender tervdokumentáció alapján a kiviteli tervek elkészítése.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
35120000 Megfigyelő és biztonsági rendszerek és eszközök
45100000 Terep-előkészítő munkák
45112420 Alapásási munka
45112700 Tereprendezési munkák
45210000 Magasépítési munka
45213141 Vásárcsarnok kivitelezése
45213316 Járdák kivitelezése
45223300 Parkolóhely, pihenőhely építése
45232400 Szennyvízcsatorna építése
45232410 Csatornahálózat építése
45233120 Közút építése
45233128 Körforgalom építése
45233250 Burkolási munka az utak kivételével
45261400 Szigetelési munkák
45262300 Betonozás
45262500 Kőműves és falazási munka
45310000 Villamos szerelési munka
45312000 Riasztórendszer és antennák szerelése
45312100 Tűzriasztó rendszer szerelése
45312310 Villámvédelmi munkák
45315100 Villamos gépészeti szerelési munkák
45331000 Fűtés, szellőzés és légkondicionálás szerelése
45332200 Vízvezeték-szerelés
45350000 Gépészeti szerelések
45410000 Vakolás
45421100 Ajtók, ablakok és kapcsolódó tartozékok beszerelése
45442100 Festés
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Tervezett épület adatai
Telek területe:13 462 m2
Beépített bruttó alapterület: 6550 m2
Tervezett zöldfelület: 862 m2
Épület nettó alapterülete: 5607 m2
Parkoló: 1210 m2
Hulladék tároló: 77 m2
Hűtőház építése: 1 egység
Parkoló építése: 67 db
Víz,szennyvíz,csapadékvíz építés:.Közműcsatorna építés: 562m.Szennyvízcsatorna építés:36,5mI.vóvíz építés:54m
Útépítés, közúti körforgalmom építés, térburkolás: Térburkolás:310m2.Új út közúti körforgalom és járda építése: cca.440m.
Vállalkozó feladata a kivitelezési feladatok mellett, a rendelkezésre álló engedélyezési és tender tervdokumentáció alapján a kiviteli tervek elkészítése.
A projekt eng.köteles tev.Épület építési eng száma 201700008536, iratazonosító:IR-000193534/2017.Út építési engedély száma ÚT/473/26/2017
AK felhívja ATk figyelmét az alábbiakra:
A kivitelezés megkezdése előtt nyertes AT feladata a minden szakágra kiterjedő teljeskörű kivitelezési tervdokumentáció elkészítése. A kivitelezési munkálatok abban az esetben kezdhetők meg, ha a Megrendelő részéről a tervek jóváhagyásra kerültek.
Az elkészült kiviteli tervet 8 papíralapú példány+1 példány digitális alapú CD/DVD adathordozón elhelyezett, pdf. és szerkeszthető .dwg formátumban szükséges a Megrendelő részére benyújtani.
A nyertes AT feladatai:
— Vállalkozó feladata az előzmények, okiratok, dokumentumok és a Létesítmény jelenlegi állapotából kiindulva az összes vizsgálati, kivitelezési munka és próba határidőben és jogszabályban előírt és kiváló minőségben történő elvégzése,
— Vállalkozónak a Létesítményt az alábbi alapelvek betartásával és alapvető követelményeknek való megfelelés biztosításával kell megterveznie és megépítenie:
— a munkaterület átadást követően állapotfelmérést köteles végezni, melyet fotó- vagy videó dokumentációval kell alátámasztani,
— a munkaterület szükséges őrzése,
— felvonulási és az ideiglenes melléklétesítmények telepítése,
— valamennyi ideiglenes építési vízellátáshoz és építési elektromos ellátáshoz és vételezésekhez szükséges mérhető kiépítések elkészítése; a projekt megvalósításának időtartam alatt felmerülő közüzemi díj a nyertes ATt terheli,
— a kivitelezés megvalósításához szükséges valamennyi építési és szerelési munka elvégzése,
— minden igazgatási, technikai vagy egyéb feladat ellátása,mely ahhoz szükséges,hogy a kivitelezést a tervekben meghatározott állapotban AKnek átadja,
— az elkészült létesítmény szerződésnek,jogszabálynak történő megfelelőségének igazolása,
— minden olyan dokumentum elkészítése,mely a létesítmény üzemeltetéséhez,a biztonságos működéséhez/használathoz szükséges,
— az átadás-átvételi eljárás során a beépített anyagok,szerkezetek,berendezések megfelelőségi igazolását köteles átadni,
— átadási és megvalósulási terv elkészítése,a használatba vételi engedély benyújtásához szükséges dokumentáció elkészítése és átadása a Megrendelőnek,a Megrendelői követelményekben rögzített formában és példányszámban,
— valamennyi kivitelezési munkával kapcsolatban képződő bontási törmelék és építési hulladék gyűjtése és a Megrendelői követelményben foglaltak szerinti elszállítása,ill. a jogszabályoknak megfelelő ártalmatlanítása,és vagy újrahasznosítása,
— a munkavégzések befejezése után a kivitelezéssel érintett felvonulási területek kivitelezés megkezdése előtti állapotnak megfelelő helyreállítása,
— a környezetben,környező építményekben okozott sérülések,károk helyreállítása,a szavatossági és jótállási kötelezettségek ellátása,
— Nyertes AT feladata és költsége minden olyan dok. elkészítése,és átadása AKnek, valamint díjak befizetése, amely a Létesítmény üzemeltetéséhez, biztonságos működtetéséhez szükséges,
— Nyertes AT feladata az összes érintett közműszolgáltatóval való egyeztetés,és adott esetben a szakfelügyelet megkérése, melynek költsége nyertes ATt terheli,
— rendelkezésre állás a használatba vételi eljárás során.
Egyenértékűség: 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3)-(6) bekezdés.Részletesen a KD mell-ént megküldött tervdok.,műszaki leírás,árazatlan költségvetések és a Megrendelői követelm. tartalm