Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Szolgáltatások - 493661-2020
Submission deadline has been amended by:  554346-2020
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2020/S 203-493661
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
L. F. Repülőtér közút fejlesztés – Tervezés
Hivatkozási szám: EKR000971562020
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közúti elérhetőségének javítása előkészítése kapcsán engedélyezési tervek elkészítése, a létesítéshez szükséges engedélyek megszerzése, valamint a kiviteli tervek és tenderdokumentáció elkészítése. (K000.04)
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71322300 Hídtervezési szolgáltatások
90712100 Városi környezetfejlesztési tervezés
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyertes ajánlattevő feladata az építési engedélyezési tervek (ennek részeként döntéselőkészítő dokumentációk) elkészítése, az építési és a létesítéshez szükséges további engedélyek megszerzése, valamint a kiviteli tervek és tenderdokumentáció elkészítése a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közúti elérhetőségének javítása érdekében az alábbi kapcsolódó útszakaszok fejlesztésére városi környezetben:
– Gyömrői út a Kőér és a Hangár utcák közötti szakasza (cca. 3 km)
– a Ferihegyi repülőtérre vezető útnak az Üllői út–Határ út csomóponttól a Budapest közigazgatási határán kívül a Market Central csomópontjáig tartó szakasza (cca. 12 km).
– Főpálya: Határ út–Lehel utca: 2x1 sáv (cca. 1,6 km)
– Főpálya: Lehel utca–Hangár utca: 2x2 sáv (amelyből 1-1 sáv buszsáv) (cca. 1,7 km),
– Főpálya: Hangár utca –1-es terminál: 2x3 sáv, (cca. 5 km)
– Főpálya: 1-es terminál–Üllői úti csomópont: 2+3 sáv (cca. 3,7 km)
–a Kőér utca Üllői és Gyömrői utak közti szakasza (cca. 1,2 km),
– Hangár utca a Gyömrői és Felsőcsatári utak között (cca. 1,0 km),
– Környezeti Hatástanulmány készítése
– Ferihegyi reptérre vezető gyorsforgalmi út és keresztező utak külön szintű csomópontjainak tervezése
– A fenti szakaszokon a MÁV 100a vasútvonalon 3 új külön szintű átvezetés:
– Kőér utca–Gyömrői út–Vaspálya utca csomópont meglévő szintbeni vasúti keresztezés áttervezése külön szintű keresztezésre
– Lakatos utca –Hangár utca kapcsolatot adó új vasút feletti műtárgy
– Üllői út–Ferihegyi repülőtérre vezető út csomópont és jelenleg szintbeni vasúti keresztezés áttervezése
– Közműkiváltások (vízi közmű, szénhidrogén, távközlés, közvilágítás, elektromos vezetékek, stb.) megtervezése (várhatóan a legnagyobb egybefüggő, új közművezeték hossza: 1 950 m)
– vízvezeték (gerincvezeték) kiváltások (összesen cca. 3 200 m)
– gázvezeték kiváltások (összesen cca. 3 000 m)
– közvilágítás és elektromos hálózat kiváltások
– távfűtési hálózat kiváltások
– távközlési hálózat kiváltások
– Építés alatti organizációs tervek és ideiglenes forgalomterelési tervek elkészítése építési fázisonként
– Előzetes Vizsgálati Dokumentáció (EVD)/ Környezeti Hatástanulmány (KHT) készítése
– Közművek esetében szolgalmi jogi tervek elkészítése
A részleteket a műszaki leírás tartalmazza.
II.1.6) pont indoklás: A műszaki tartalom, illetve a beszerzés jellege nem teszi lehetővé a részekre történő ajánlattételi lehetőséget, tekintettel arra, hogy a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre vezető útnak a fővárosi úthálózatban betöltött szerepe, csomópontrendszere és fizikai kiépítettsége, valamint tervezett ITS rendszere egyaránt megkívánja azt, hogy a teljes útszakaszt egyben kezelve készüljenek el a fejlesztési tervek. A megtervezendő létesítmények mind technológiai mind organizációs szempontból egymásra épülnek, ezeket különválasztani műszaki szempontból nem lehetséges.
III. szakasz: Jogi, gazdasági, pénzügyi és műszaki információk