Az EEKD-val történő előzetes igazolás során – a Kbt. 67. § (1)–(3) bek., valamint a Kr. 1. § (1) bek. és 2. § (5) bek. megfelelően – AK elfogadja a gazdasági szereplő (AT, közös AT, kapacitást biztosító szervezet) egyszerű nyil.-át is azzal, hogy az EEKD-ban elegendő a IV. rész α pont kitöltése. Jelen dokumentumok benyújtása kizárólag az előzetes igazolást követően kötelező AK erre vonatkozó kifejezett felhívására a Kbt. 69. § (4) bek. alapján. Az Egységes Európai Közbeszerzési Dokumentumo(ka)t kitöltve, az EKR-ben kell csatolni az ajánlathoz. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a Kbt. 35. § (2a) bek., 41/A. § (4) és (5) bek., 65. § (12) bek., 69. § (11a) bek.-re.
M.1. A Kr. 21. § (3) bek. a) pontja alapján a feladástól visszafelé számított 72 hónapban befejezett, de legfeljebb 108 hónapon belül megkezdett legjelentősebb szolgáltatásainak ismertetésével, a 321/2015. Kr. 22. § (1) bek. foglaltak alapján. A nyilatkozatnak/igazolásnak tartalmaznia kell:
– szerződést kötő másik fél (neve, székhelye),
– szolgáltatás tárgya és mennyisége (az alkalmassági (alk.-i) minimumköv.-re figyelemmel),
– teljesítés ideje (év, hó, nap kezdő és befejező időpont)
– nyilatkozat arról, hogy a teljesítés az előírásoknak és a szerződésnek megfelelően történt-e.
Amennyiben az ajánlattevő a referenciát közös ajánlattevőként teljesítette, úgy az igazolásból vagy nyilatkozatból egyértelműen ki kell derülnie annak is, hogy az ajánlattevő a referencia mely részeit (elvégzett munkarészek(ek) megjelölésével) teljesítette. Amennyiben a referencia igazolás, vagy nyilatkozat – a teljesítés oszthatatlansága miatt – nem állítható ki az egyes ajánlattevők által végzett munkák elkülönítésével a Kr. 22. § (5) bek. szerinti adatok feltüntetése is szükséges. Ajánlatkérő a Kr. 21/A. § alapján elfogadja annak igazolását is, ha a referencia követelményben foglalt eredmény vagy tevékenység a szerződés részteljesítéseként valósult meg.
M.2. A Kbt. 65. § (1) bek. b) pontja és a Kr. 21. § (3) bek. b) pontja alapján azoknak a szakembereknek(szervezeteknek) – kül. a minőség-ellenőrzésért felelősöknek – a megnevezésével, képzettségük, szakmai tapasztalatuk ismertetésével, akiket be kíván vonni a teljesítésbe.
A szakemberek bemutatása során csatolandó:
a) AT nyilatkozata a teljesítésbe bevonni kívánt szakemberek nevéről és hogy melyik alkalmassági követelményre kívánja bemutatni őket;
b) szakmai gyakorlatot igazoló szakmai önéletrajz a szakember saját kezű aláírásával (amelyből a szakember a min. köv.-ben előírt tapasztalata egyértelműen kiderül, év/hó részletességgel) (a szakember munkáltatójának (ajánlattételi határidő időpontjában) feltüntetésével, vagy annak a személynek a megjelölésével akivel/amellyel az adott szakember foglalkoztatásra irányuló egyéb jogviszonyban áll az ajánlattételi határidő időpontjában);
c) szakemberek végzettséget, képzettséget igazol dokumentumok egyszerű másolata;
d) a szakemberek által aláírt rendelkezésre állásról szóló nyilatkozat
Ha a bemutatott szakember a jogosultságot igazoló kamarai nyilvántartásban az ajánlattétel időpontjában szerepel és a szakmai önéletrajzban feltüntetésre kerül a kamarai nyilvántartási szám, akkor a jogosultság megszerzéséhez szükséges végzettséget és gyakorlatot az érvényes jogosultság igazolja, azaz a végzettséget igazoló egyéb dokumentum benyújtása, valamint a szakmai önéletrajzban a jogosultság megszerzéséhez szükséges szakmai tapasztalat további részletezése nem szükséges.
A fenti alkalmassági követelmények esetében a Kbt. 65. § (6)–(7),(9),(11) bek. és 69. § (11), (11a) bek, Kr. 1. § (7) bekezdése is irányadó. Közös AT-k esetében a Kbt. 65. § (6) bekezdés alkalmazandó.
M.1. Alkalmatlan az ajánlatevő, ha nem rendelkezik az ajánlati felhívás feladásától visszafelé számított 72 hónapban befejezett, de legfeljebb 108 hónapon belül megkezdett az előírásoknak és a szerződésnek megfelelően teljesített szolgáltatásokra vonatkozó alábbi referenciával/referenciákkal:
M.1.1) összesen legalább 6,0 km hosszú, új vagy meglévő nyomvonalon tervezett, egybefüggő, min. 2x2 sávos belterületi vagy külterületi országos közút engedélyezési és/vagy kiviteli terveinek elkészítése tárgyú referenciával, mely tartalmazott EVD és/vagy KHT készítést/felülvizsgálatot is.
M.1.2) összesen legalább 1 db új, gyorsforgalmi út vagy országos közút keresztezésében tervezett külön szintű csomópont engedélyezési és/vagy kiviteli terveinek elkészítése tárgyú referenciával,
M.1.3) összesen legalább 1 db, belterületen tervezett, jelzőlámpával vezérelt forgalomszabályozású csomópont engedélyezési és/vagy kiviteli terveinek elkészítését is tartalmazó referenciával.
M.1.4) összesen legalább 1 db minimum 500 méter hosszú, egybefüggő vonalas közmű-kiváltás engedélyezési és/vagy kiviteli terveinek elkészítését is tartalmazó referenciával.
M.1.5) legalább 1 db országos közforgalmú vasútvonal és országos közút új, külön szintű keresztezése engedélyezési és/vagy kiviteli terveinek elkészítése tárgyú referenciával.
AK „gyorsforgalmi út” alatt a közutak igazgatásáról szóló 19/1994. (V.31.) KHVM rendelet 2. § a) bek.-ben foglaltakat érti. Kivételt képez ezek alól: 19/1994. (V. 31.) KHVM rend. 2. § (a) bek. ac) pontja szerinti utak.
AK „főút út” alatt a közutak igazgatásáról szóló 19/1994. (V. 31.) KHVM rendelet 2. § ba) és bb) bek.-iben foglaltakat érti.
AK „engedélyezési terv” alatt az építési engedély megszerzéséhez szükséges, valamennyi tervfázist tartalmazó engedélyezési tervet.
AK „különszinű csomópont” alatt az e-UT 03.01.11 számú Útügyi Műszaki Előírásban 5. fejezet Fogalommeghatározásokban foglaltakat érti.
AK „szintbeni csomópont” alatt az e-UT 03.03.21 számú Útügyi Műszaki Előírásban foglaltakat érti.
AK „EVD” alatt a 314/2005 (XII. 25.) Korm. rendelet szerinti előzetes vizsgálati dokumentációt érti.
AK „KHT” alatt a 314/2005(XII. 25.) Korm. rendelet szerinti környezeti hatástanulmányt érti.
Egy referenciával több alkalmassági követelmény is igazolható.
M.2. Alkalmatlan az ajánlatevő, ha nem rendelkezik
M.2.1) legalább 1 fő projektvezetővel, aki rendelkezik
a) a 266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet szerinti „KÉ-K” tervezői jogosultság megszerzéséhez szükséges (vagy azzal egyenértékű) végzettséggel és szakmai gyakorlattal, valamint
b) legalább 36 hónap közlekedési építmények tervezési szakterület, közúti építmények tervezése részszakterületén szerzett projektvezetői szakmai tapasztalattal, továbbá
c) projektvezetőként részt vett legalább 1 db új vagy meglévő nyomvonalon tervezett, gyorsforgalmi út engedélyezési és/vagy kiviteli terveinek elkészítésében
M.2.2) legalább 1 fő hídtervező szakemberrel, aki rendelkezik
a) a 266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet szerinti „HT” tervezői jogosultság megszerzéséhez szükséges (vagy azzal egyenértékű) végzettséggel és szakmai gyakorlattal, valamint
b) legalább 36 hónap hídszerkezet tervezési szakterületen, híd szakági tervezői szakmai tapasztalattal.
M/2.3. legalább 1 fő közlekedésmérnök tervező szakemberrel, aki rendelkezik
a) a 266/2013. (VII.11.) Korm. rendelet szerinti „KÉ-KK” tervezői jogosultság megszerzéséhez szükséges (vagy azzal egyenértékű) végzettséggel és szakmai gyakorlattal, valamint
b) legalább 36 hónap Közlekedési építmények tervezési szakterület, közúti építmények közlekedésmérnöki tervezési részszakterületen szerzett szakmai tapasztalattal.
c) részt vett legalább egy, belterületen tervezett külön szintű vagy szintbeni közlekedési csomópont tervezésében.
M.2.4) legalább 1 fő szakemberrel, aki rendelkezik
a) a Magyar Mérnöki Kamara (MMK) névjegyzéke szerinti ÉT-T – Építéstechnológia Tervező tanúsítvány megszerzéséhez szükséges szakmai tapasztalattal és végzettséggel, valamint
b) legalább 1 db organizációs terv készítésében szerzett szakmai tapasztalattal.
ÉT-T – Építéstechnológia Tervező tanúsítvány megszerzéséhez szükséges végzettség: Okleveles építőmérnök, okleveles építészmérnök (MSc)
ÉT-T – Építéstechnológia Tervező tanúsítvány megszerzéséhez szükséges szakmai tapasztalat: Az alábbi szakterületen, kivitelezésben szerzett legalább 5 éves szakmai gyakorlat.
– Térbeli és időbeli organizációs tervek készítése
– Építőgépek telepítésének tervezése, a megfelelő emelőgépek kiválasztása
– Zsaluzástechnológiai tervek készítése
– Emelési és szereléstechnológiai tervek készítése
– Bontási munkák technológiai terveinek készítése
– Egyéb építéstechnológiai tervek készítése
Ugyanazon szakember csak egy pozícióra jelölhető érvényesen. Ugyanazon szakember több pozícióra történő megajánlása az ajánlat érvénytelenségét vonja maga után!
Az M.2.1) és 2.3. alkalmassági előírások esetén az adott alkalmassági előírás b) és c) pontjai között időbeni átfedés megengedett.
Az egyenértékű végzettségek körét a 266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet 8. § (3) –(4) bekezdése határozza meg. Az előírttal egyenértékűként bemutatott végzettség(ek) egyenértékűséget az ajánlattevőnek a 266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet 8. § (3)–(4) bekezdése szerint kell igazolnia. Ajánlatkérő egyenértékű végzettségnek minden esetben olyan végzettségeket fogad el, melyek a 266/2013. (VII.11.) Korm. rendelet 8. § (3)–(4) bekezdése alapján egyenértékűnek tekintendők. Ajánlattevőnek az egyenértékű végzettség igazolására csatolnia kell az egyenértékűség tekintetében a jogosultság megállapítására jogosult szerv erre vonatkozó nyilatkozatát, vagy igazolását.
AK „engedélyezési terv” alatt az építési engedély megszerzéséhez szükséges, valamennyi tervfázist tartalmazó engedélyezési tervet érti.
AK „kiviteli terv” alatt az e-UT 03.01.11, Közutak Tervezése Útügyi Műszaki Előírás 1.14.7) pontjában megfogalmazott definíciót érti: „Az építésiengedély-határozat alapján készített az építmények megvalósítására alkalmas, a műszaki kialakításokat és megoldásokat tartalmazó terv”
Híd alatt az Útügyi Műszaki Előírás, Közutak Tervezése Szabvány, ill. egyéb hatályos szakmai jogszabályok szerinti tartalom értendő.
AK „projektvezető” alatt olyan szakembert ért, aki az adott tervezési projektet szervezetileg irányítja, koordinálja a szakági tervezők, az egyéb háttér feladatokat ellátó szakemberek munkáját, kapcsolatot tartja a megrendelővel, konzorciumtagként történő teljesítés esetén a konzorciumvezetővel.
Ajánlattevőnek az ajánlatban nyilatkoznia kell, hogy nyertessége esetén az általa teljesítésbe bevont szakember a kamarai nyilvántartásba vétellel a szerződés megkötéséig rendelkezni fog. A nyilvántartásba-vétel elmaradása az ajánlattevő szerződéskötéstől való visszalépésének minősül a Kbt. 131. § (4) bekezdése alapján, amely esetben ajánlatkérő – amennyiben kihirdetésre került – a második legkedvezőbb ajánlatot benyújtóval köti meg a szerződést.