Szolgáltatások - 525096-2023
Magyarország-Pécs: Őrzési szolgáltatások
2023/S 168-525096
Szociális és egyéb meghatározott szolgáltatások – Általános közbeszerzés
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Őrzés-védelmi szolgáltatás ZSÖK NKft. részére
Hivatkozási szám: EKR001461192023
II.1.2)Fő CPV-kód
79713000 Őrzési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Élőerős őrzés-védelmi szolgáltatás biztosítása a ZSÖK NKft. részére 12 hónap időtartamban, összesen 87 056 óra/12 hónap
időtartamban.
A részletes feladatleírást a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Élőerős őrzés-védelmi szolgáltatás biztosítása a ZSÖK NKft. épületeiben (Zsolnay Kulturális Negyed és Kodály Központ), valamint rendezvénybiztosítás a külső és belső helyszíneken megvalósított rendezvényeken 12 hónap időtartamban (összesen 87 056 óra/12 hónap).
Helyszínenként:
1) Pécs, Zsolnay Kulturális Negyed E02-22 számú épület 4004 óra/év;
2) Pécs, Zsolnay Kulturális Negyed, E32-33 számú épület 4004 óra/év;
3) Pécs, Zsolnay Kulturális Negyed, Déli kapu portahelyiség és járőrszolgálat 8760 óra/év;
4) Pécs, Zsolnay Kulturális Negyed, 1. sz. épület - E01 számú épület 17 520 óra/év;
5) Pécs, Zsolnay Kulturális Negyed, E10 számú épület, Északi kapu (Ledina kapu) és éjszakai járőrszolgálat 8760 óra/év;
6) Pécs, Zsolnay Kulturális Negyed, E 31 számú épület, Major utcai bejárat 8760 óra/év;
7) Pécs, Zsolnay Kulturális Negyed E19 számú épület, Vendégház recepciója 5110 óra/év;
8) Kodály Központ 17 520 óra/év;
9) Rendezvénybiztosítás külső helyszíneken: 10 189 óra/év;
10) Rendezvénybiztosítás belső helyszíneken (Zsolnay Kulturális Negyed és Kodály Központ): 2429 óra/év.
AK fenntartja a jogát arra, hogy a meghatározott óraszámok 70%-ának megfelelő mértékű szolgáltatást rendeljen meg nyertes AT-től, továbbá arra, hogy az összesített óraszámtól (87 056 óra), 30%-ban eltérjen esetleges veszélyhelyzet kialakulása, vagy energiatakarékossági okokból fakadó leállások, zárások miatt.
A karakterkorlátozásra tekintettel a "III.1.4) A részvételre vonatkozó objektív szabályok és kritériumok" pont folytatása:
Műszaki, illetve szakmai alkalmasság
Az igazolási módok felsorolása és rövid leírása:
AK az alkalmassági követelmény igazolására elfogadja AT-nek, a Kbt. 114. § (2) bekezdés alapján tett saját nyilatkozatát, arra vonatkozóan, hogy megfelel az előírt alkalmassági követelményeknek, amely nyilatkozatot az ajánlattételkor kell benyújtani. Az alkalmassági követelmények meglétét megalapozó nyilatkozatokat és dokumentumokat a Kbt. 69. § (4) bekezdés szerint megküldött felhívás esetén kell benyújtani!
M.1. Az ajánlattevő a 321/2015 (X. 30.) Korm. rendelet (KR.) 21. § (3) bekezdés a) pontja szerint ismertesse az eljárást megindító felhívás feladásának dátumától visszaszámított megelőző 3 év legjelentősebb, közbeszerzés tárgya (őrzés-védelmi szolgáltatás nyújtása) szerinti legjelentősebb szolgáltatásait a teljesítés ideje (megkezdés és befejezés időpontja év, hó, nap pontossággal), a szerződést kötő másik fél, a teljesítés tárgya és mennyisége megadásával, valamint arra vonatkozó nyilatkozatával, hogy a teljesítés az előírásoknak és a szerződésnek megfelelően történt-e.
Amennyiben az alkalmasságot igazolni kívánó a teljesítést közös AT-ként végezte, a referenciaigazolásban szerepelnie kell, hogy a teljesítésben milyen arányban (%-ban) vett részt.
Csatolni kell a teljesítésekkel kapcsolatos, a KR. 23. § szerinti referenciaigazolásokat vagy nyilatkozatokat. AK a korábbi teljesítések bemutatásánál a KR. 21. § (3a) bekezdés a) pontja szerinti teljesítéseket veszi figyelembe. AK a teljesítés igazolásaként a KR. 21/A § alapján elfogadja annak igazolását is, ha a referencia követelményben foglalt eredmény a szerződés részteljesítéseként valósult meg.
M.2. Ajánlattevő a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet (KR.) 21. § (3) bekezdés b) pontja alapján mutassa be azokat a szakembereket, akiket be kíván vonni a teljesítésbe. Csatolandó dokumentumok:
1) nyilatkozat bemutatott szakemberekről (EKR-űrlap),
2) a szakember szakmai tapasztalatát ismertető saját kezűleg aláírt szakmai önéletrajza [az M.2.a) alkalmassági követelmény tekintetében bemutatott szakember vonatkozásában az önéletrajznak tartalmaznia kell mind az alkalmasság szempontjából releváns tapasztalat, mind az értékelés szempontjából releváns többlettapasztalat szöveges bemutatását és hónapokban meghatározott időtartamát, az időtartam év/hónaptól-év/hónapig formátumban történő megadásával;
az M.2.b) és M.2.c) alkalmassági követelmények tekintetében bemutatott szakemberek vonatkozásában az önéletrajznak tartalmaznia kell az értékelés szempontjából releváns tapasztalat szöveges bemutatását és hónapokban meghatározott időtartamát, az időtartam év /hónaptól-év/hónapig formátumban történő megadásával],
3) a szakember aláírt rendelkezésre állási nyilatkozata, mely tartalmazza, hogy az eljárásba történő bevonásáról tudomással bír,
4) a szakember végzettségét, illetve képzettségét igazoló dokumentum(ok) egyszerű másolata, amely(ek)ből az alkalmassági követelménynek való megfelelés kiderül.
Ajánlattevő az előírt alkalmassági követelményeknek a Kbt. 65. § (7) bekezdésében foglaltaknak megfelelően bármely más szervezet (személy) kapacitására támaszkodva is megfelelhet. Kapacitást biztosító bevonása esetén meg kell jelölni az ajánlatban ezt a szervezetet és azon alkalmassági követelményt, amelynek igazolása érdekében az ajánlattevő ezen szervezet erőforrására vagy arra is támaszkodik. A kapacitásait rendelkezésre bocsátó az előírt igazolási módokkal azonos módon köteles igazolni az adott alkalmassági feltételnek történő megfelelést, továbbá köteles nyilatkozni, hogy a szerződés teljesítéséhez szükséges erőforrások rendelkezésre állnak majd a szerződés teljesítésének időtartama alatt. Az alkalmasság igazolásához igénybe vett, az ajánlattevőn kívüli más szervezet részéről a Kbt. 65. § (7) bekezdése szerint csatolandó, kötelezettségvállalást tartalmazó okiratnak tartalmaznia kell - a Kbt. 65. § (8) bekezdése szerinti szervezet részéről az ajánlatban csatolni kell - az ajánlattevő részére szóló meghatalmazást arra, hogy az EKR-ben elektronikus úton teendő nyilatkozatok megtételekor az adott szervezet képviseletében eljárhat.
Amennyiben az ajánlattevő, alvállalkozó vagy az alkalmasság igazolásában résztvevő gazdasági szereplő valamely előírt igazolás helyett a Kbt. 69. § (11) bekezdése szerint kíván tényt vagy adatot igazolni, nyilatkozatban köteles megadni, hogy melyik tényt vagy adatot kívánja a Kbt. 69. § (11) bekezdése szerint igazolni, és hogy mi az e tényt vagy adatot tartalmazó ingyenes, a közbeszerzési eljárás nyelvén rendelkezésre álló, elektronikus, hatósági nyilvántartás elektronikus elérhetősége.