Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 604906-2019
Magyarország-Kaposvár: Építési munkák
2019/S 246-604906
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Somogy Megyei Kormányhivatal épületének energetika
Hivatkozási szám: EKR000173292019
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés keretében a Somogy Megyei Kormányhivatal épületének teljes körű
Energetikai korszerűsítési munkáinak ellátása
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45231400 Erősáramú vezeték építése
45261215 Tetőfedés napkollektorral
45261300 Bádogozás és ereszcsatorna-készítés
45262650 Burkolómunkák
45310000 Villamos szerelési munka
45312310 Villámvédelmi munkák
45315000 Fűtés és egyéb villamosépület-berendezések villamos szerelése
45321000 Hőszigetelési munka
45440000 Festés és üvegezés
45443000 Homlokzati munka
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Vállalkozási szerződés keretében a Somogy Megyei Kormányhivatal épületének teljes körű energetikai korszerűsítési munkáinak ellátása Főbb alapadatok: a meglévő épület a 70-es években épült, Vb pillér rendszerrel, előregyártott vb födém tartószerkezettel, homlokzati kialakítása: nagy részben függöny fal rendszerrel. Épület gépészeti rendszere: fűtés és hűtési rendszerrel illetve napelemes rendszerrel van ellátva. A létesítmény főbb befoglaló méretei: 51,2*54,98 m, a homlokzata tagolt felületeket tartalmaz. Földszint bruttó alapterülete: 2 145,08 m2. Szintek: Mély földszint -4,25 Földszint+5 emelet +23,16 m Az energetika korszerűsítés során tervezett főbb munkafolyamatok: Építészet: – homlokzatokhoz tartozó felületek teljes felületek korszerűsítése, meglévő falszerkezetek, lábazatok hőszigetelése, vakolása Ebből: Homlokzati falak 20 cm vtg EPS hőszigetelése: 696 m2 Homlokzati falak 6 cm vtg kőzetgyapot szigetelése: 768 m2 Homlokzati falakhoz tartozó lábazatok és egyéb helyeken: 296 m2 Szerelt jellegű homlokzati függöny fal 20 cm vtg hőszigetléssel: 1 842 m2 – meglévő függönyfal szerkezetek bontása, új statikailag méretezett függönyfal tartószerkezetek és új függönyfalak építése – belső épület részekben állmennyeztek bontása, hőszigetelése, vissza építése – padló és falburkolatok minimális mértékű pótlása, javítása – bádogos szerkezetek teljes cseréje – homlokzati függönyfalakban lévő nyílászárók teljes cseréje műanyag és alu profilú nyílászárókra és ezek mellékmunkái, árnyékolók és nővény futtató építési munkái – üvegezett felületek nagysága: Üvegfelületek: 1 090,70 m2 Polikarbonát felületek: 205,97 m2 – a létesítmény teljes külső és belső festő munkái – az épület lapostetős melynek kialakítása az épület több szintjén is található, meglévő csapadékvízszigetelések és hőszigetelések bontása, új hő és csapadékvízszigetelések készítése Gépészet: – Villanyszerelés: a létesítmény elektromos fogadó és elosztó berendezésinek, teljes világítási rendszerének, tartalék világítás és biztonsági világítás rendszerének korszerűsítése – Villámvédelemi rendszer le és felszerelése – Fűtés és hűtés: teljes fűtés és hűtési rendszer korszerűsítése a meglévő csőhálózat korszerűsítésével együtt, gázfűtésről távhőre történő átállással, a meglévő fan-colil rendszer teljes korszerűsítésével, illetve új napkollektor rendszer integrálással, mely a HMV rendszer rásegítésére létesül 70,0 kW teljesítménnyel – Energia ellátás: meglévő napelemes rendszer bontása, korszerűsítést követő vissza építése, illetve a napelemes rendszer bővítése új rendszerrel. A nyertes ajánlattevőnek szerződéskötésre rendelkeznie kell ISO 14001 tanúsítvánnyal. A közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében ahol az ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre hivatkozik, minden ilyen esetben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, ajánlatot a közbeszerzési dokumentumokban előírt, vagy az azzal – a közbeszerzési dokumentumokban szereplő műszaki paraméterei tekintetében – egyenértékű teljesítésre lehet tenni. A részletes feladatleírást a műszaki leírás tartalmazza.