Szolgáltatások - 630716-2022
Magyarország-Budapest: Üzleti és vezetői tanácsadói és kapcsolódó szolgáltatások
2022/S 219-630716
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Kieg. kormányzati szakpolitikai feladatok 2022 (2)
Hivatkozási szám: EKR001381742022
II.1.2)Fő CPV-kód
79400000 Üzleti és vezetői tanácsadói és kapcsolódó szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Magyarország Kormánya magas szintű állami közfeladat ellátási tevékenységéhez kapcsolódó további kiemelt, kiegészítő kormányzati szakpolitikai feladatok ellátása, szakpolitikai kutatással alátámasztott tanácsadási- és tanulmánykészítési tevékenységek elvégzése vállalkozási szerződés keretében, a felhívás II.2.4) pontjában és közbeszerzési dokumentumokban (KD) foglaltak szerint.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A közbeszerzés tárgya: Magyarország Kormánya magas szintű állami közfeladat ellátási tevékenységéhez kapcsolódó további kiemelt, kiegészítő kormányzati szakpolitikai feladatok ellátása, szakpolitikai kutatással alátámasztott tanácsadási- és tanulmánykészítési tevékenységek elvégzése vállalkozási szerződés keretében a következő fő mennyiségek mellett.
A jelen közbeszerzési eljárás alapján megrendelésre kerülő tevékenységek kapcsolódnak az ajánlatkérő és a Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány - Századvég Konjunktúrakutató Zrt. konzorcium közös ajánlattevők által kötött, kormányzati szakpolitikai tanácsadás (2020-2022) tárgyú vállalkozási szerződés (mint alapprojekt) szerinti tevékenységhez.
A Kormány külpolitikai tevékenységéhez és döntéshozatalához elengedhetetlen egy, a hazánkat, a mindenkori magyar Kormányt, illetve Európát, mint földrajzi területet, valamint az Európai Uniót érintő aktuális és nagyobb volumenű ügyeket vizsgáló, a teljes Európai Unió lakosságára (valamint az EU-val szoros gazdasági, politikai, kulturális, földrajzi kapcsolatban álló néhány további ország lakosságára) reprezentatív közvéleménykutatás-sorozat lebonyolítása. A felmerülő témáknak reflektálniuk kell a lakosságot érintő legfontosabb társadalmi ügyekre (többek közt: bevándorlás, szubjektív gazdasági helyzetkép, jövőkép, tágan értelmezett politikai események, személyek megítélése, felmerülő döntési opciók előzetes hatásvizsgálata stb.)
Ennek érdekében felmérést kell végezni az EU tagállamaiban, valamint Norvégiában, Svájcban, Nagy-Britanniában, kiegészítve a Balkán országaival (Albánia, Bosznia-Hercegovina, Észak-Macedónia, Koszovó, Montenegró, Szerbia, Törökország és Moldova), összesen 38 országban.
A kutatás olyan aktuális társadalmi, politikai és közéleti témákat vizsgál az egyes országok közvéleményében, melyek terén az egyes tagállami és az európai közvéleményben tapasztalható attitűdök a kormányzati döntéshozatal szempontjából kiemelten fontos információtartalommal bír. A kutatás kiemelt erőssége, hogy a kutatási kérdések és a kérdőív - az országspecifikus témákat leszámítva, mint például a helyi politikai szereplők megítélése - ezekben az országokban mind megegyezik. Fontos továbbá, hogy a kérdéstematikának az egész EU-ra és a vonatkozó országok lakosságára illeszkednie kell, azaz kizárólag olyan témaköröket vizsgál, amelyre egész Európa területén reflektálni képesek az adatközlők.
1.1. Adatfelvételi tevékenység az alábbi módszertani megkötésekkel minden országban egységesen:
- CATI módszer
- 1 000 fős minta országonként
- reprezentatív minta a legfontosabb szociodemográfiai dimenziók szerint az egyes országokban (korcsoport, nem, befejezett iskolai végzettség és településtípus szerint)
- A kiválasztásból eredő torzításokat súlyozási eljárással szükséges korrigálni.
- célcsoport: felnőtt korú lakosság (18+)
- a kérdőív hossza átlagosan 15 perc
- országonkénti nyelvi kérdőív mutációk (az adott ország hivatalos nyelveinek mindegyikén)
- az adatfelvétel eredménye (gyakoriság) országonként egy darab és egy összesített grafikus MS Power Point (.pptx) és MS Excel (.xls) formátumban
1.2. Kvantitatív közvéleménykutatási elemzés az EU tagállamaira, Norvégiára, Svájcra, Nagy-Britanniára, kiegészítve a Balkán országaival (Albánia, Bosznia-Hercegovina, Észak-Macedónia, Koszovó, Montenegró, Szerbia, Törökország, Moldova), összesen 38 országra vonatkozóan, amely aktuális társadalmi, politikai és közéleti témákat vizsgál az európai, valamint az egyes országok közvéleményében az alábbi paraméterek szerint:
- Az elemzés alapját országonként egy darab és egy összesített grafikus MS Power Point (.pptx) és MS Excel (.xlsx) formátum képezi
- Elemzés minden ország önálló eredményeiről
- Összegző elemzések az EU összes országának, valamint a kutatásban résztvevő további országok eredményeiről
Karakterkorlátozás miatt folytatás a "V.3) További információk" pontban.