Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Szolgáltatások - 656852-2022
Magyarország-Budapest: Építészeti tervezési szolgáltatások
2022/S 228-656852
Ajánlati/részvételi felhívás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
SMKMOK Marcali kastély tervezés
Hivatkozási szám: EKR001531462022
II.1.2)Fő CPV-kód
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A Somogy Megyei Kaposi Mór Oktatókórház Marcali kastély és környezetének felújítása és funkcióváltásához kapcsolódó tervezési feladatok ellátása
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Műszaki, mérnöki szolgáltatás beszerzése (tervezés, jogosultsághoz kötött) a tervezési programban meghatározottak szerint.
A Somogy Megyei Kaposi Mór Oktatókórház Marcali kastély 8700 Marcali, Széchenyi utca 17-21. szám Marcali belterület 1603/1 helyrajzi szám - létesítményeinek felújításával kapcsolatos teljeskörű tervezési feladatok ellátása.
- Vázlatterv és végleges Tervezési Program készítése
- Engedélyes tervek készítése
- Építési Engedély megszerzése
- Kiviteli tervek elkészítése: A kiviteli tervek elkészítésénél figyelembe kell venni, hogy elvárás a Kórház folyamatos működésének és a zavartalan betegellátásának biztosítása.
A generáltervezés során elvégzendő feladatok az épületekre vonatkozóan: összes bontás: nettó 4 145 m2; összes felújítás: nettó 11 515 m2; összes új építés: bruttó 3 965 m2.
Alább részletezve:
- kastély (műemléki épület) rekonstrukciójának megtervezése: felújításra kerülnek a homlokzatok, határoló elemek, kicserélésre kerül a teljes villamos- és gépészeti hálózat; kialakításra kerül egy skill labor; összesen nettó: 3 260 m2
- Egyéb felújítandó épületek nettó 1 700 m2
- az egészségügyi ellátást biztosító „D” és „M” épületek teljeskörű rekonstrukciójának megtervezése: kicserélésre kerülnek a határoló szerkezetek, villamos- és gépészeti rendszerek és környezetbarát hőenergetikai rendszerek és megújuló energiaforrások kerülnek beépítésre a helyi lehetőségeknek megfelelően, illetve felújításra és bővítésre kerülnek a gyógyászati gázellátás rendszerek összesen nettó: 6 555 m2
- Lebontásra kerülnek a gazdasági épületek (nettó 153 m2), az igazgatási épület (nettó 920 m2), a gyerekosztály (nettó 920 m2) volt épülete, a konyhaépület (nettó 1 600 m2) és egyéb bontandó épületek (nettó 552 m2)
- új épület tervezése átmeneti ellátás biztosítására bruttó 3 490 m2
- közforgalmú gyógyszertár tervezése új építés, bruttó 475 m2
- Kastélypark rekonstrukció megtervezése: kert nettó 31 500 m2, melyből burkolt felület (utak, járdák) nettó 13 400 m2
A kastély épülete műemléki védelem alatt áll (nyilvántartott műemléki érték) és műemléki környezetben található.
A tervek mennyiségét és formátumát a szerződés tervezet VII. pont 3. alpontja tartalmazza. A tervezési feladat részletes bemutatását az egyéb közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.