Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Építési beruházás - 725230-2022
Submission deadline has been amended by:  92612-2023
Magyarország-Debrecen: Építési munkák
2022/S 248-725230
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
DEK-1216 DE Természettudományi épület felújítása
Hivatkozási szám: EKR002033202022
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
DEK-1216 DE Természettudományi épület felújítása tárgyú közbeszerzési eljárás eredményeként az alábbi munkálatok valósulnak meg:
A Debreceni Egyetem szándéka olyan új, esztétikus és korszerű terek létrehozása, ahol a legkorszerűbb technikai vívmányok alkalmazásával inspiráló közösségi, oktatási, munkaterületek alakulnak ki.
A Debreceni Egyetem Kémia épület a természettudományi képzés központi oktatóépületének tekinthető, ennek okán az épületben számos funkció megtalálható, úgy, mint a Szerves és Szervetlen Kémia Tanszék, Biomérnöki Tanszék, Ásványtani Tanszék, Földtudományi Intézet irodái, az elméleti oktatási funkciókhoz kapcsolódó szemináriumi és előadó termek, a gyakorlati oktatáshoz kapcsolódó laborok, illetve egyéb hallgatói terek, kiszolgáló helyiségek.
Az épület 5 egységre osztott: „A”, „B”, „C”, „D”, „E” egységekre, a „B” épületegység további 3 részre: „B”, „B2” és „B3”.
Az épület belső felújítása 7 szakaszban történik az alábbiak szerint:
- 1-es szakasz: „A”, „B”, „B2”, „B3” szárnyak
- 2-es szakasz: „E” szárny: IV. V., szintek, VI szerelőszint és tető
- 3-as szakasz: „E” szárny: földszint, I. II. III. szintek
- 4-es szakasz: „D” szárny: IV., V., VI., szintek, VII. szerelőszint és tető
- 5-ös szakasz: „D” szárny: földszint, I. II. III. szintek
- 6-os szakasz: „C” szárny
- 7-es szakasz: trafók és főelosztók cseréje
Megújul az épület gépészeti rendszere, mely többek között a fűtési, hűtési, szellőzési, vízellátási és csatornarendszerét érinti.
Erős és gyengeáramú rendszerek esetében új vezetékhálózatot alakítanak ki, ezenfelül megvalósul az épület tűzjelzőhálózat cseréje.
A felújításhoz kapcsolódóan megújul az épület központi részén (B szárny) található három darab nagyelőadó. A laborokban, közlekedőkön burkolatcseréktörténnek.
Cserére kerülnek az épületben található régi típusú vegyifülkék és munkaasztalok a technológiai konszignáció szerint.
A Kémia Épület területnagysága szintenként:
Pince 1663,17 m2
Földszint 3784,24 m2
I. emelet 2638,28 m2
II. emelet 2116,26 m2
III. emelet 1690,35 m2
IV. emelet 1663,34 m2
V. emelet 1676,10 m2
VI. emelet 1381,99 m2
VII. emelet 701,29 m2
Összesen: 17 315,02 m2
A további műszaki követelményeket a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
A megvalósítandó beruházás további részletezését a közbeszerzési dokumentumok (műszaki leírás, tervek és árazatlan
költségvetések) tartalmazzák. A közbeszerzési dokumentumokban esetlegesen nevesített típusnév, márkanév stb. csupán a pontos behatárolást szolgálja. Az ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (3) bekezdésében foglalt rendelkezések alapján az azzal egyenértékű teljesítést elfogadja.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45310000 Villamos szerelési munka
45312100 Tűzriasztó rendszer szerelése
45330000 Víz-, gázvezeték-szerelési és szaniterszerelési munka
45331000 Fűtés, szellőzés és légkondicionálás szerelése
45430000 Padló- és falburkolás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyertes AT vállalja, hogy a Ajánlatkérő közvetlen utasítási jogkörrel rendelkezzen a tervezői művezetést végző Tervező szervezettel, a Nyertes AT egyidejű értesítése, tájékoztatása mellett.