Supplies - 341-2022
Hungary-Budapest: Protective gear
2022/S 001-000341
Contract notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Egyéni védőeszközök beszerzése 3 ajánlati részben
Reference number: EKR001622852021
II.1.2)Main CPV code
18143000 Protective gear
II.1.4)Short description:
Egyéni védőeszközök beszerzése az OKFŐ készleteinek feltöltéséhez 3 ajánlati részben
1. rész: FFP3 védelmi osztályú légzésvédő maszk
2. rész: Védőoverál (3/4 típusú)
3. rész: Védőoverál (5/6 típusú)
1.Egyenértékűség
Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Korm rendelet 46. § (3) bekezdését alkalmazza, mely szerint: ahol a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, ezekben a konkrét esetekben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett „vagy azzal egyenértékű” terminust minden esetben alkalmazza Ajánlatkérő, azt minden esetben érteni kell, Ajánlattevők eszerint tehetik meg ajánlatukat. Az egyenértékűséget az ajánlatban az ajánlattevőnek kell igazolni külön nyilatkozatban, megadva azt a terméket, mely esetében egyenértékű ajánlatot tesz, megnevezve az egyenértékűség objektív bizonyítékát.
2. A szerződés teljesítésével kapcsolatos előírások
Felhívjuk ajánlattevők figyelmét, hogy az ajánlati árnak tartalmazni kell a termék csomagolásának és szállításának költségeit.
Szerződő felek a szerződésszerű teljesítés ellenőrzésére jegyzőkönyvet vesznek fel. A termékek átadás - átvétele során felmerülő hibákat, hiányosságokat a Felek a jegyzőkönyvben rögzítik. Az átadott termékek hibásnak minősülnek, ha nem rendelkeznek az előírt műszaki paraméterekkel vagy nem alkalmasak rendeltetésszerű használatra.
3. Átadás-átvételi eljárás során biztosítandó:
- szállítólevél,
- az áru eredeti, tételes gyártói szállítói listája,
- érvényes forgalomba hozatali engedély (gyártói megfelelőségi nyilatkozat, CE megfelelőség értékelési tanúsítvány, illetve annak magyar nyelvű fordítása), gyártási szám megadása, a gyártási tétel gyártásának és lejártának ideje,
- magyar nyelvű használati utasítás,
- jótállási dokumentáció, termékismertető(k).
4. Jótállás: nyertes ajánlattevő(k) a leszállított termékek sikeres átadás-átvételét követően 12 hónap időtartam teljes körű jótállást vállal(nak).
A műszaki követelményeket tartalmazó részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentáció tartalmazza
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
II.2)Description
II.2.1)Title:
FFP3 védelmi osztályú légzésvédő maszk
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)
18142000 Safety visors
II.2.4)Description of the procurement:
Adásvételi szerződés keretében FFP3 védelmi osztályú légzésvédő maszk beszerzése az OKFŐ készleteinek feltöltéséhez, egészségügyi személyzet, illetve a koronavírus járvánnyal szembeni védekezésben részt vevők légzésvédelmének biztosítására, az alábbiaknak megfelelően:
- egyszer használatos, az (EU) 2016/425 rendelet III. kategóriába tartozó egyéni védőeszköz (PPE);
- FFP3 szűrőosztály;
- kónuszos vagy csésze alakú kivitel;
- kilégző szelep nélkül;
- megfelel a jogszerű forgalomba hozatalra és felhasználásra vonatkozó hatályos jogszabályoknak;
- az EN 149:2001 +A1: 2009 szabványnak megfelelő;
- állítható vagy rugalmas fejpánt vagy fülpánt;
- fém orrillesztő.
Mennyiség mindösszesen: 300 000 db.
A teljes mennyiség 50%-a, azaz 150 000 db vonatkozásában a teljesítési határidő a szerződés hatálybalépését követő legkésőbb 15. nap. A fennmaradó 50%-ot, azaz 150 000 db-ot legkésőbb a szerződés hatálybalépését követő 30 napon belüli teljesítéssel várja Ajánlatkérő.
AK előteljesítést elfogad a szerződésben foglaltak szerint, a Szerződő felek erről szóló előzetes egyeztetését követően.
A megajánlott termék(ek)re vonatkozóan az alábbi dokumentumok csatolása szükséges az ajánlatban:
1., A magyar nyelvű gyártó által kiállított termék EU-megfelelőségi nyilatkozat, amely megfelel az (EU) 2016/425 rendeletnek. Amennyiben a termék még nem rendelkezik magyar nyelvű megfelelőségi nyilatkozattal, az eredeti, gyártó által kiállított idegen nyelvű megfelelőségi nyilatkozat mellett csatolja az ajánlattevő magyar nyelvű fordítását.
2., Az (EU) 2016/425 rendelet szerinti bejelentett szervezet által kiadott érvényes EU-típusvizsgálati tanúsítványát. Magyar nyelven vagy az eredeti dokumentumhoz az ajánlattevő magyar nyelvű fordítását mellékelve.
3., Az (EU) 2016/425 rendelet szerinti bejelentett szervezet által kiadott belső gyártásellenőrzésen és véletlenszerű időközönként, felügyelet mellett végzett termékellenőrzéseken alapuló típusmegfelelőség tanúsítványát (C2. modul) vagy a gyártási folyamat minőségbiztosításán alapuló típusmegfelelőség tanúsítványát (D. modul) vagy a gyártást felügyelő bejelentett szervezet által kiállított igazolást, hogy a szükséges eljárást lefolytatja, a termék jogszerűen forgalomba hozható. Magyar nyelven vagy az eredeti dokumentumhoz az ajánlattevő magyar nyelvű fordítását mellékelve.
4., Magyar nyelvű felhasználói utasítást, tájékoztatót.
5., A termék csomagolásának fényképét vagy olyan, a forgalomba hozott termék csomagolásával mindenben megegyező csomagolás tervét/rajzát, amelyen minden jelölés, felirat jól olvashatóan fel van tüntetve és megállapítható, hogy mindenben megfelel az (EU) 2016/425 rendeletnek, továbbá a termék fényképét, amelyen minden jelölés, felirat jól olvasható és amely alapján megállapítható, hogy mindenben megfelel a műszaki leírásban meghatározott követelményeknek.
6., Ajánlattevő nyilatkozatát, amelyben kijelenti, hogy a megajánlott egyéni védőeszköznek importőre/forgalmazója és így vonatkoznak rá az (EU) 2016/425 rendelet szerinti kötelezettségek és a hatályos jogszabályi kötelezettségek.
7., A termék rövid műszaki leírását vagy katalógusát.
8., Ajánlattevő nyilatkozatát arról, hogy vállalja, hogy amennyiben vizsgálatra, mérésre, mintavételezésre van szükség és a mintavételezett termék nem megfelelőnek bizonyul, akkor a vizsgálat költségeit a terméket megajánló/szerződő fél köteles megfizetni, a 2012. évi LXXXVIII. törvénynek megfelelően.
Védőoverál (3/4 típusú)
Lot No: 2
18114000 Coveralls
Adásvételi szerződés keretében védőoverál (3/4 típusú) beszerzése az OKFŐ készleteinek feltöltéséhez egészségügyi személyzet, illetve a koronavírus járvánnyal szembeni védekezésben részt vevők védelmének biztosítására, különböző méretekben, az alábbiaknak megfelelően:
Egyéni védőeszköz (PPE), védőoverál type 3/4 minősítéssel, amely megfelel az (EU) 2016/425 rendeletnek, valamint a jogszerű forgalomba hozatalra és felhasználásra vonatkozó hatályos jogszabályoknak.
Egyszer használatos, teljes testet védő, a védelmi fokozatnak megfelelő zárófelülettel rendelkezik, ragasztott illesztéssel.
Fröccsenő vegyszerekkel, finomrészecskékkel szembeni védelem, permetzáró, folyadékzáró védelmi képesség, más egyéni védőeszközök (légzésvédő maszk, szemüveg, kesztyű) használatával kompatibilis.
Szabványoknak való megfelelés kiemelten, de nem kizárólagosan relevancia szerint: EN 14605, EN 14126, EN 13688, EN 13402-3
Mennyiség mindösszesen: 150 000 db
Méretelosztás:
4XL méret 100 000 darab
6XL méret 50 000 darab
Ajánlatkérő az egyes méretek fent megjelölt mennyiségétől, és így a teljes mennyiségtől -20 %-kal eltérhet. Ajánlatkérő a fenti mennyiségek 80%-ára vállal lehívási kötelezettséget.
Ajánlatkérő keretjellegű adásvételi szerződést köt az alábbi teljesítési határidők mellett:
A teljesítési határidő 50 000 db termék tekintetében a szerződés hatálybalépését követő legkésőbb 15. nap. További 50 000 db termék tekintetében a szerződés hatálybalépését követő 30. nap. A fennmaradó mennyiséget legkésőbb a szerződés hatálybalépését követő 45 napon belüli teljesítéssel várja Ajánlatkérő.
Az adott részteljesítéshez tartozó konkrét méretelosztást Ajánlatkérő az első részteljesítési határidőhöz kapcsolódóan a szerződés hatálybalépésekor, a második részteljesítési határidőhöz kapcsolódóan legkésőbb a szerződés hatálybalépésétől számított 15. napon, a harmadik részteljesítési határidőhöz kapcsolódóan legkésőbb a szerződés hatálybalépésétől számított 30. napon adja meg az aktuális raktárkészlet alapján.
A megajánlott termék(ek)re vonatkozóan az alábbi dokumentumok csatolása szükséges:
5., A termék csomagolásának fényképét vagy olyan, a forgalomba hozott termék csomagolásával mindenben megegyező csomagolás tervét/rajzát, amelyen minden jelölés, felirat jól olvashatóan fel van tüntetve és megállapítható, hogy mindenben megfelel az (EU) 2016/425 rendeletnek, továbbá a termék fényképét amelyen minden jelölés, felirat jól olvasható és amely alapján megállapítható, hogy mindenben megfelel a műszaki leírásban meghatározott követelményeknek.
9. A gyártó arra vonatkozó nyilatkozatát, miszerint a beszerzés tárgya szerinti termékek gyártása során keletkező gyártási hulladékot újrahasznosítja, vagy hasznosító részére átadja. (Magyar nyelven vagy az eredeti dokumentumhoz az ajánlattevő magyar nyelvű fordítását mellékelve.)
Védőoverál (5/6 típusú)
Lot No: 3
Adásvételi keretszerződés keretében védőoverál (5/6 típusú) beszerzése az OKFŐ készleteinek feltöltéséhez egészségügyi személyzet, illetve a koronavírus járvánnyal szembeni védekezésben részt vevők védelmének biztosítására, különböző méretekben, az alábbiaknak megfelelően:
Egyéni védőeszköz (PPE), védőoverál type 5/6 minősítéssel, amely megfelel az (EU) 2016/425 rendeletnek, valamint a jogszerű forgalomba hozatalra és felhasználásra vonatkozó hatályos jogszabályoknak. Egyszer használatos, teljes testet védő, a védelmi fokozatnak megfelelő zárófelülettel rendelkezik. Fröccsenő vegyszerekkel, finomrészecskékkel szembeni védelem, permetzáró, folyadékzáró védelmi képesség, más egyéni védőeszközök (légzésvédő maszk, szemüveg, kesztyű) használatával kompatibilis.
Szabványoknak való megfelelés kiemelten, de nem kizárólagosan relevancia szerint: EN 13034, EN ISO 13982, EN 14126, EN 13688, EN 13982; EN 13402-3
Mennyiség mindösszesen: 650 000 db, ebből kis méret összesen: 300 000 db, nagy méret összesen: 350 000 db.
Ajánlatkérő a fent megadott méretkategóriák (kis/nagy méret) mennyiségétől, és így a teljes mennyiségtől -20 %-kal eltérhet. Ajánlatkérő a fenti mennyiségek 80%-ára vállal lehívási kötelezettséget.
Kis méretek:
M méret 100 000 darab (a kis méreten belül előirányzott)
L méret 100 000 darab (a kis méreten belül előirányzott)
XL méret 100 000 darab (a kis méreten belül előirányzott)
Nagy méretek:
3XL méret 100 000 darab (a nagy méreten belül előirányzott)
4XL méret 100 000 darab (a nagy méreten belül előirányzott)
5XL méret 150 000 darab (a nagy méreten belül előirányzott)
Ajánlatkérő keretjellegű adásvételi szerződést köt az alábbiak szerint:
Ajánlatkérő eseti megrendelések útján szerzi be az aktuális mennyiségeket. A szerződés időtartama legfeljebb 6 hónap, amely időtartam alatt legfeljebb 6 eseti megrendelés bocsátható ki 3 hetes időközönként minimum 100 000 legfeljebb 150 000 darabos mennyiségre. Az eseti megrendelés kézhezvételétől számított 3 hetes szállítási határidővel kell nyertes ajánlattevő(k)nek leszállítani a termékeket.
Az első megrendelés kibocsátására a keretjellegű szerződés hatálybalépésétől számított 5 munkanapon belül kerül sor.
Az adott részteljesítéshez tartozó méretelosztást Megrendelő az eseti megrendelésekben adja meg az aktuális raktárkészlet alapján. A konkrét méretekhez fent megjelölt mennyiségek előirányzott mennyiségek, azoktól a „kis méret” kategórián vagy „nagy méret” kategórián belül Ajánlatkérő eltérhet.
6., Ajánlattevő nyilatkozatát arról, amelyben kijelenti, hogy a megajánlott egyéni védőeszköznek importőre/forgalmazója és így vonatkoznak rá az (EU) 2016/425 rendelet szerinti kötelezettségek és a hatályos jogszabályi kötelezettségek.
8., Ajánlattevő nyilatkozatát, hogy vállalja, hogy amennyiben vizsgálatra, mérésre, mintavételezésre van szükség és a mintavételezett termék nem megfelelőnek bizonyul, akkor a vizsgálat költségeit a terméket megajánló/szerződő fél köteles megfizetni, a 2012. évi LXXXVIII. törvénynek megfelelően.