We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 512-2020
Romania-Oradea: Planting and maintenance services of green areas
2020/S 001-000512
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Servicii pentru întreținerea și amenajarea a 9 parcuri din municipiul Oradea, lot 1: Parc Petofi, lot 2: Parc Traian, lot 3: Parc in zona Pietei Ghioceilor, lot 4 […] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 134
II.1.2)Main CPV code
77310000 Planting and maintenance services of green areas
II.1.4)Short description:
Servicii pentru intretinerea si amenajarea a 9 parcuri din municipiul Oradea:
— lot 1 – Parc Petofi,
— lot 2 – Parc Traian,
— lot 3 – Parc in zona Pietei Ghioceilor,
— lot 4 – Parc Sala Sporturilor,
— lot 5 – Parc 1 Decembrie,
— lot 6 – Parc I. C. Bratianu,
— lot 7 – Parc Libertatii,
— lot 8 – Parc Onisifor Ghibu,
— lot 9 – Parc Salca II, finalizata pentru fiecare lot in parte cu incheierea unui acord-cadru pe o perioada de 3 ani. Tipurile de servicii sunt descrise in caietele de sarcini si anexele atasate la sectiunea documentatie de atribuire.
Termenul pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 14 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Solicitarile de clarificari vor fi transmise in format editabil.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 4 594 454.58 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 9
II.2)Description
II.2.1)Title:
Lot 4 - Parc Sala Sporturilor
Lot No: 4
II.2.2)Additional CPV code(s)
77313000 Parks maintenance services
II.2.4)Description of the procurement:
Servicii pentru intretinerea si amenajarea a 9 parcuri din Municipiul Oradea,
Lot 4: Parc Sala Sporturilor, finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani
CALENDARUL ESTIMATIV DE ATRIBUIRE A CONTRACTELOR SUBSECVENTE
Se estimeaza ca va fi atribuit cate un contract subsecvent in fiecare an din cei trei reprezentand
Durata acordului - cadru, dupa cum urmeaza:
— in anul 2020- un singur contract subsecvent acordului cadru
— in anul 2021- un singur contract subsecvent acordului cadru
— in anul 2022- un singur contract subsecvent acordului cadru
VALOAREA ESTIMATA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT CE SE ANTICIPEAZA CA VA FI ATRIBUIT
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea parcului Sala Sporturilor cuprinzand este de 127.825,32 RON fara TVA
Se estimeaza atribuirea de contracte subsecvente avand valori egale, dupa cum urmeaza:
— in anul 2020- 42.608,44 RON fara TVA
— in anul 2021- 42.608,44 RON fara TVA
— in anul 2022- 42.608,44 RON fara TVA
Lot 9 - Parc Salca II
Lot No: 9
Lot 9: Parc Salca II, finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani
(C) CALENDARUL ESTIMATIV DE ATRIBUIRE A CONTRACTELOR SUBSECVENTE
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea parcului Salca II este de 649.102,44 RON fara TVA
— in anul 2020- 216.367,48 RON fara TVA
— in anul 2021- 216.367,48 RON fara TVA
— in anul 2022- 216.367,48 RON fara TVA
Lot 7- Parc Libertatii
Lot No: 7
Lot 7: Parc Libertatii, finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea parcului Libertatii cuprinzand este de 394.548,84 RON fara TVA
— in anul 2020- 131.516,28 RON fara TVA
— in anul 2021- 131.516,28 RON fara TVA
— in anul 2022- 131.516,28 RON fara TVA
Lot 3 - Parc in zona Pietei Ghioceilor
Lot No: 3
Serviciilor pentru intretinerea si amenajarea a 9 parcuri din Municipiul Oradea,
Lot 3: Parc in zona Pietei Ghioceilor, finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea parcului in zona Pietei Ghioceilor cuprinzand este de 257.486,96 RON fara TVA
— in anul 2020- 85.828,99 RON fara TVA
— in anul 2021- 85.828,99 RON fara TVA
— in anul 2022- 85.828,99 RON fara TVA
Lot 2 - Parc Traian
Lot No: 2
Lot 2: Parc Traian, finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea Parcului Traian cuprinzand este de 109.435,32 RON fara TVA
— in anul 2020- 36.478,44 RON fara TVA
— in anul 2021- 36.478,44 RON fara TVA
— in anul 2022- 36.478,44 RON fara TVA
Lot 8 - Parc Onisifor Ghibu
Lot No: 8
Lot 8: Parc Onisifor Ghibu, finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea parcului Onisifor Ghibu cuprinzand este de 89.440,56 RON fara TVA
— in anul 2020- 29.813,52 RON fara TVA
— in anul 2021- 29.813,52 RON fara TVA
— in anul 2022- 29.813,52 RON fara TVA
Lot 5 - Parc 1 Decembrie
Lot No: 5
Lot 5: Parc 1 Decembrie, finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea parcului 1 Decembrie este de 1.358.864,06 RON fara TVA
— in anul 2020- 452.954,69 RON fara TVA
— in anul 2021- 452.954,69 RON fara TVA
— in anul 2022- 452.954,69 RON fara TVA
Lot 6 - Parc I.C.Bratianu
Lot No: 6
Lot 6: Parc I.C. Bratianu, finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea parcului I.C. Bratianu este de 1.158.563,52 RON fara TVA
— in anul 2020- 386.187,84 RON fara TVA
— in anul 2021- 386.187,84 RON fara TVA
— in anul 2022- 386.187,84 RON fara TVA
Lot 1 - Parc Petofi
Lot No: 1
Lot 1: Parc Petofi, finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani.
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea parcului Petofi este de 449.187,56 RON fara TVA
— in anul 2020- 149.729,19 RON fara TVA
— in anul 2021- 149.729,19 RON fara TVA
— in anul 2022- 149.729,19 RON fara TVA