II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Acord cadru furnizare materiale sanitare și materiale de osteosinteză
Reference number: L.D.-20.04.20-7
II.1.2)Main CPV code33140000 Medical consumables
II.1.4)Short description:
Autoritatea contractantă intenționează să achiziționeze materiale sanitare și materiale de osteosinteză, în cantitățile și cu specificațiile tehnice descrise în caietul de sarcini pe fiecare lot, pe baza unor acorduri cadru cu o durata de 24 de luni.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 5 848 240.00 RON
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 101
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 101
The contracting authority reserves the right to award contracts combining the following lots or groups of lots:
Operatorii economici pot depune oferta pentru minim 1 si maxim 101 loturi.
Vor fi declarati castigatori ofertantii clasați pe primele două locuri pentru fiecare lot, a caror oferte respecta cerintele caietului de sarcini si au pretul cel mai scazut, indiferent de numarul loturilor castigate.
II.2)Description
II.2.1)Title:
Cearșaf de pat de unică folosință
Lot No: 30
II.2.2)Additional CPV code(s)33140000 Medical consumables
II.2.4)Description of the procurement:
Cearșaf de pat de unică folosință, conform caietului de sarcini.
Circuit pentru resuscitare Neopuff u.f. și circuit ventilație pacient pt. Drager Savina
Lot No: 32
II.2.2)Additional CPV code(s)33157000 Gas-therapy and respiratory devices
Circuit pentru resuscitare Neopuff u.f. și circuit ventilație pacient pt. Drager Savina, conform caietului de sarcini.
Sonde Nelaton și sonde oxigen cu 2 căi
Lot No: 83
II.2.2)Additional CPV code(s)33141641 Probes
Sondă Blackmore, conform caietului de sarcini.
Cameră de numărat Burker Turk
Lot No: 27
II.2.2)Additional CPV code(s)33793000 Laboratory glassware
Cameră de numărat Burker Turk , conform caietului de sarcini.
Câmp chirurgical steril 100 x 150 cm
Lot No: 28
Câmp chirurgical steril 100 x 150 cm , conform caietului de sarcini.
Ace recoltare sânge în sistem vacuum
Lot No: 11
II.2.2)Additional CPV code(s)33141320 Medical needles
Ace recoltare sânge în sistem vacuum, conform caietului de sarcini.
Tampon nazal expandabil, conform caietului de sarcini.
Ace recoltare tip fluturaș cu adaptor Luer G24
Lot No: 12
Ace recoltare tip fluturaș cu adaptor Luer G24, conform caietului de sarcini.
Circuit de ventilație flexibil cu fir încălzit și capcană de apă, cameră de umidificare și extensie
Lot No: 31
Circuit de ventilație flexibil cu fir încălzit și capcană de apă, cameră de umidificare și extensie, conform caietului de sarcini.
Film transparent sigilare plăci, tuburi Ependorff șituburi albe opace
Lot No: 43
Film transparent sigilare plăci, tuburi Ependorff șituburi albe opace , conform caietului de sarcini.
Criotuburi cu fund conic, sterile, 2 ml
Lot No: 36
Criotuburi cu fund conic, sterile, 2 ml, conform caietului de sarcini.
Irigator, conform caietului de sarcini.
Recoltor steril, conform caietului de sarcini.
Pense biopsie pentru bronhoscop u.f. și perii
Lot No: 70
Pense biopsie pentru bronhoscop u.f. și perii, conform caietului de sarcini.
II.2.2)Additional CPV code(s)33194120 Infusion supplies
Microperfuzoare, conform caietului de sarcini.
Filme radiologice developare uscată
Lot No: 44
II.2.2)Additional CPV code(s)32354100 Radiology film
Filme radiologice developare uscată , conform caietului de sarcini.
II.2.2)Additional CPV code(s)33198200 Paper sterilisation pouches or wraps
Pungi sterilizare, conform caietului de sarcini.
Trusă dren toracic cu valvă Heimlich
Lot No: 90
II.2.2)Additional CPV code(s)44163112 Drainage system
Trusă dren toracic cu valvă Heimlich, conform caietului de sarcini.
Sac impermeabil cu fermoar
Lot No: 78
II.2.2)Additional CPV code(s)33950000 Clinical forensics equipment and supplies
Sac impermeabil cu fermoar, conform caietului de sarcini.
Sonde endotraheale și sonde naso-gastro-duodenale
Lot No: 81
Sonde endotraheale și sonde naso-gastro-duodenale, conform caietului de sarcini.
Halat de unică folosință și pijamale de unică folosință
Lot No: 53
Halat de unică folosință și pijamale de unicăfolosință , conform caietului de sarcini.
II.2.2)Additional CPV code(s)33181500 Renal consumables
Tăviță renală, conform caietului de sarcini.
II.2.2)Additional CPV code(s)33141115 Medical wadding
Vată ortopedică, conform caietului de sarcini.
II.2.2)Additional CPV code(s)33141121 Surgical sutures
Ață chirurgicală, conform caietului de sarcini.
II.2.2)Additional CPV code(s)38437110 Pipette tips
Vârfuri albe, conform caietului de sarcini.
Indicator biologic abur sistem fluorescență cu citire ultra rapidă
Lot No: 55
Indicator biologic abur sistem fluorescență cu citire ultra rapidă , conform caietului de sarcini.
Staplere circulare și liniare
Lot No: 85
II.2.2)Additional CPV code(s)33162000 Operating theatre devices and instruments
Staplere circulare și liniare, conform caietului de sarcini.
II.2.2)Additional CPV code(s)33183100 Orthopaedic implants
Oxigenator complet, conform caietului de sarcini.
Burete igienizare pacient
Lot No: 26
Burete igienizare pacient, conform caietului de sarcini.
Hârtie pentru aparatură medicală
Lot No: 54
II.2.2)Additional CPV code(s)22993200 Heat-sensitive paper or paperboard
Hârtie pentru aparatură medicală , conform caietului de sarcini.
Kit perfuzor pentru pompă de nutriție
Lot No: 58
II.2.2)Additional CPV code(s)33124130 Diagnostic supplies
Kit perfuzor pentru pompă de nutriție, conform caietului de sarcini.
Măști faciale de uz medical și măști FFP2
Lot No: 64
II.2.2)Additional CPV code(s)18143000 Protective gear
Măști faciale de uz medical și măști FFP2 , conform caietului de sarcini.
Plăci microtitrare și plăci determinare grupe de sânge
Lot No: 72
Plăci microtitrare și plăci determinare grupe de sânge, conform caietului de sarcini.
Cutie stocare lame, conform caietului de sarcini.
Kituri sonde nefroscopie, conform caietului de sarcini.
Trusă de perfuzie compatibilă cu infuzomatul Space
Lot No: 93
Trusă de perfuzie compatibilă cu infuzomatul Space, conform caietului de sarcini.
Câmp cu pungă colectare și husă cameră video pentru artroscopie
Lot No: 5
Câmp cu pungă colectare și husă cameră video pentru artroscopie, conform caietului de sarcini.
Proteză Austin Moore , conform caietului de sarcini.
II.2.2)Additional CPV code(s)33141323 Biopsy needles
Ace biopsie, conform caietului de sarcini.
II.2.2)Additional CPV code(s)38412000 Thermometers
Termometru uman clasic, conform caietului de sarcini.
Ancore Twinfix și tije elastice din titan
Lot No: 1
Ancore Twinfix și tije elastice din titan, conform caietului de sarcini.
Filtre antibacteriene, conform caietului de sarcini.
Gel EKG și gel ecograf, conform caietului de sarcini.
Vase umidificatoare, conform caietului de sarcini.
Tijă Gamma, conform caietului de sarcini.
Ochelari protecție , conform caietului de sarcini.
II.2.2)Additional CPV code(s)33141615 Bags for urine
Pungă urină cu evacuare, conform caietului de sarcini.
Exudat faringian în tub steril
Lot No: 41
Exudat faringian în tub steril , conform caietului de sarcini.
II.2.2)Additional CPV code(s)33141720 Walking aids
Fașă gipsată, conform caietului de sarcini.
Bonete și botoși de unică folosință
Lot No: 19
II.2.2)Additional CPV code(s)33199000 Medical clothing
Bonete și botoși de unică folosință, conform caietului de sarcini.
Brățări identificare pacienți
Lot No: 24
II.2.2)Additional CPV code(s)22455100 Identity bracelet
Brățări identificare pacienți, conform caietului de sarcini.
Kit îngrijire orală pentru pacienți critici
Lot No: 57
Kit îngrijire orală pentru pacienți critici, conform caietului de sarcini.
Botoși înalți de protecție
Lot No: 20
Botoși înalți de protecție, conform caietului de sarcini.
Dren toracic CH28, cu conector inclus
Lot No: 38
Dren toracic CH28, cu conector inclus, conform caietului de sarcini.
Electrozi pentru defibrilare de unică folosință
Lot No: 39
II.2.2)Additional CPV code(s)31711140 Electrodes
Electrozi pentru defibrilare de unică folosință, conform caietului de sarcini.
Kit profilaxie escară, conform caietului de sarcini.
Sticlă picurătoare, conform caietului de sarcini.
Vată, conform caietului de sarcini.
Filtru pentru aspirator Fazzini F40
Lot No: 47
Filtru pentru aspirator Fazzini F40, conform caietului de sarcini.
Coprocultoare și cutii Petrii
Lot No: 34
Coprocultoare și cutii Petrii, conform caietului de sarcini.
Lame și lamele microscop, conform caietului de sarcini.
Periuțe endocervicale tip rimel
Lot No: 71
Periuțe endocervicale tip rimel, conform caietului de sarcini.
Mască FFP2 cu filtru hepa și supapă
Lot No: 65
Mască FFP2 cu filtru hepa și supapă, conform caietului de sarcini.
Fire polipropilenă, conform caietului de sarcini.
Halat chirurgical steril de unică folosință0
Lot No: 52
Halat chirurgical steril de unică folosință, conform caietului de sarcini.
Plasă eventrație intraperitoneală siliconată 30 x 30 cm
Lot No: 73
Plasă eventrație intraperitoneală siliconată 30 x 30 cm, conform caietului de sarcini.
Vârfuri pipete sterile pentru PCR
Lot No: 101
Vârfuri pipete sterile pentru PCR, conform caietului de sarcini.
Bandă adezivă perforată 10cmx10m
Lot No: 17
Bandă adezivă perforată 10cmx10m, conform caietului de sarcini.
Brose Kirchner, șaibe și sârmă osteosinteză
Lot No: 4
Brose Kirchner, șaibe și sârmă osteosinteză, conform caietului de sarcini.
Filtru antibacterian spirometru
Lot No: 46
Filtru antibacterian spirometru, conform caietului de sarcini.
Var sodat, conform caietului de sarcini.
Eprubete de laborator, conform caietului de sarcini.
Plăci osteosinteză, conform caietului de sarcini.
Șuruburi corticale, de spongie și de maleolă
Lot No: 8
Șuruburi corticale, de spongie și de maleolă , conform caietului de sarcini.
Ace spinale, conform caietului de sarcini.
Tuburi drenaj Kehr, conform caietului de sarcini.
Tubulatură irigare pentru chirurgie laparoscopică
Lot No: 95
Tubulatură irigare pentru chirurgie laparoscopică , conform caietului de sarcini.
Adaptor injectomat, conform caietului de sarcini.
Burete hemostatic (tip Gelaspon)
Lot No: 25
II.2.2)Additional CPV code(s)33141127 Absorbable haemostatics
Burete hemostatic (tip Gelaspon), conform caietului de sarcini.
Balon resuscitare + mască
Lot No: 16
Balon resuscitare + mască , conform caietului de sarcini.
Bazinete de unică folosință
Lot No: 18
Bazinete de unică folosință, conform caietului de sarcini.
Fire atraumatice PDO lent resorbabile 2R cu ac
Lot No: 49
Fire atraumatice PDO lent resorbabile 2R cu ac, conform caietului de sarcini.
Trusă mini traheostomie, conform caietului de sarcini.
II.2.2)Additional CPV code(s)33141200 Catheters
Branule infant, conform caietului de sarcini.
Pansament cu hidrocoloid și pansament cu polimer superabsorbant
Lot No: 69
II.2.2)Additional CPV code(s)33141110 Dressings
Pansament cu hidrocoloid și pansament cu polimer superabsorbant, conform caietului de sarcini.
II.2.2)Additional CPV code(s)33141420 Surgical gloves
Mănuși chirurgicale, conform caietului de sarcini.
Ciment ortopedic cu antibiotic și substituent osos
Lot No: 3
Ciment ortopedic cu antibiotic și substituent osos, conform caietului de sarcini.
Borcane pentru aspiratoare chirurgicale
Lot No: 21
Borcane pentru aspiratoare chirurgicale, conform caietului de sarcini.
Branule, conform caietului de sarcini.
Comprese pentru arsuri cu hidrogel
Lot No: 33
Comprese pentru arsuri cu hidrogel , conform caietului de sarcini.
Creion electrochirurgical de mână
Lot No: 35
Creion electrochirurgical de mână, de unică folosință , conform caietului de sarcini.
Fir acid poliglicolic 3/0T (cu ac triunghiular)
Lot No: 48
Fir acid poliglicolic 3/0T (cu ac triunghiular), conform caietului de sarcini.
Mandrene pentru sonde de intubație
Lot No: 62
Mandrene pentru sonde de intubație, conform caietului de sarcini.
II.2.2)Additional CPV code(s)33194100 Devices and instruments for infusion
Robinet cu 3 căi, conform caietului de sarcini.
Sonde Foley, conform caietului de sarcini.
Sondă Pezzer, conform caietului de sarcini.
Truse de perfuzie și truse de transfuzie
Lot No: 92
Truse de perfuzie și truse de transfuzie, conform caietului de sarcini.
Canule traheale cu miez, de unică folosință
Lot No: 29
Canule traheale cu miez, de unică folosință , conform caietului de sarcini.
II.2.2)Additional CPV code(s)33169000 Surgical instruments
Burghiu ortopedic, conform caietului de sarcini.
Seringi și ace de seringă
Lot No: 79
II.2.2)Additional CPV code(s)33141310 Syringes
Seringi și ace de seringă, conform caietului de sarcini.
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Număr de referinţă: L.D.-20.04.20-7
II.1.2)Cod CPV principal33140000 Consumabile medicale
II.1.4)Descriere succintă:
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 5 848 240.00 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 101
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 101
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Lot nr.: 30
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33140000 Consumabile medicale
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Lot nr.: 32
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33157000 Oxigenoterapie şi asistenţă respiratorie
Lot nr.: 83
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141641 Sonde
Lot nr.: 27
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33793000 Sticlărie pentru laborator
Lot nr.: 28
Lot nr.: 11
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141320 Ace medicale
Lot nr.: 12
Lot nr.: 31
Lot nr.: 43
Lot nr.: 36
Lot nr.: 70
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33194120 Articole pentru perfuzii
Lot nr.: 44
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)32354100 Filme pentru radiologii
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33198200 Săculeţe sau plicuri din hârtie pentru sterilizare
Lot nr.: 90
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)44163112 Sisteme de drenaj
Lot nr.: 78
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33950000 Echipament şi articole pentru medicină legală clinică
Lot nr.: 81
Lot nr.: 53
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33181500 Consumabile de uz renal
II.2.1)Titlu:Lot nr.: 100
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141115 Vată medicală
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141121 Suturi chirurgicale
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)38437110 Vârfuri de pipete
Lot nr.: 55
Lot nr.: 85
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33162000 Dispozitive şi instrumente pentru blocul operator
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33183100 Implanturi ortopedice
Lot nr.: 26
Lot nr.: 54
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)22993200 Hârtie sau carton termosensibile
Lot nr.: 58
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33124130 Accesorii de diagnosticare
Lot nr.: 64
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)18143000 Echipamente de protecţie
Lot nr.: 72
Lot nr.: 93
Lot nr.: 5
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141323 Ace de biopsie
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)38412000 Termometre
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141615 Pungi pentru recoltarea urinei
Lot nr.: 41
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141720 Dispozitive ortopedice ajutătoare
Lot nr.: 19
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33199000 Îmbrăcăminte pentru personalul medical
Lot nr.: 24
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)22455100 Brăţară de identitate
Lot nr.: 57
Lot nr.: 20
Lot nr.: 38
Lot nr.: 39
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)31711140 Electrozi
Lot nr.: 47
Lot nr.: 34
Lot nr.: 71
Lot nr.: 65
Lot nr.: 52
Lot nr.: 73
Lot nr.: 101
Lot nr.: 17
Lot nr.: 4
Lot nr.: 46
Lot nr.: 8
Lot nr.: 95
Lot nr.: 25
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141127 Hemostatice absorbabile
Lot nr.: 16
Lot nr.: 18
Lot nr.: 49
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141200 Catetere
Lot nr.: 69
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141110 Pansamente
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141420 Mănuşi chirurgicale
Lot nr.: 3
Lot nr.: 21
Lot nr.: 33
Lot nr.: 35
Lot nr.: 48
Lot nr.: 62
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33194100 Aparate şi instrumente pentru perfuzie
Lot nr.: 92
Lot nr.: 29
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33169000 Instrumente chirurgicale
Lot nr.: 79
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141310 Seringi