II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Acord - cadru de furnizare medicamente uz uman divizate pe 84 loturi
Reference number: 211
II.1.2)Main CPV code33690000 Various medicinal products
II.1.4)Short description:
Medicamente uz uman - 84 loturi, destinate tratamentului bolnavilor internati. Toate detaliile legate de cantitati, valori estimate, garantii se regasesc in Caietul de sarcini si in sectiunea II.2 Lista de loturi
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15 zile.
Autoritatea contractanta va raspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de carificare/informaţiilor suplimentare in a 10-a zi de la termenul limita de depunere a ofertelor conform termenului fix stabilit in OUG 107/2017
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 7 773 227.40 RON
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 84
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 84
II.2)Description
II.2.1)Title:
PERINDOPRILUM compr. film. 5 mg.
Lot No: 71
II.2.2)Additional CPV code(s)33690000 Various medicinal products
33622000 Medicinal products for the cardiovascular system
II.2.4)Description of the procurement:
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 900; maxim 9000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 2700; maxim 27000
PIRACETAMUM compr. 400 mg.
Lot No: 76
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 200; maxim 2000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 600; maxim 6000
PARACETAMOLUM compr. 500 mg.
Lot No: 68
33661000 Medicinal products for the nervous system
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim1600; maxim 16000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 4800; maxim 48000
IOPROMIDUM flacon 623.40mg/ml- 100ml solutie injectabila
Lot No: 45
33696000 Reagents and contrast media
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 100; maxim 1000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 300; maxim 3000
INDAPAMIDUM compr. elib. prel. 1,5 mg.
Lot No: 43
GLUCOSUM flacon 5% - 500ml solutie perfuzabila
Lot No: 40
33692400 Perfusion solutions
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 800; maxim 8000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 2400; maxim 24000
LORNOXICAMUM compr. film. 8 mg.
Lot No: 52
33632100 Anti-inflammatory and anti-rheumatic products
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 500; maxim 5000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 1500; maxim 15000
PETHIDINUM fiola 50mg/ml - 2 ml
Lot No: 72
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 4; maxim 40
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 12; maxim 120
PHENOBARBITALUM compr. 100 mg.
Lot No: 73
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 2000; maxim 20000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 6000; maxim 60000
SUXAMETHONII CHLORIDUM fiola 0.1g/0.5ml - 5 ml
Lot No: 81
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 100; maxim 100
NIMODIPINUM compr. film. 30 mg.
Lot No: 65
33621000 Medicinal products for the blood and blood-forming organs
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 1200; maxim 12000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 3600; maxim 36000
METOPROLOLUM compr.film.elib.prel. 50 mg.
Lot No: 56
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 3600; maxim 36000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 10800; maxim 108000
NATRII HYDROGENI CARBONAS flacon solutie perfuzabila 8.4% - 100 ml.
Lot No: 62
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 30; maxim 300
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 60; maxim 600
NEOSTIGMINI METILSULFAS fiola 0,5mg/ml - 1ml solutie injectabila
Lot No: 63
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 80; maxim 800
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 240; maxim 2400
NICERGOLINUM compr. film. 30 mg.
Lot No: 64
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 810; maxim 8100
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 2430; maxim 24300
NALOXONUM fiola 0.4mg/ml - 1ml solutie injectabila
Lot No: 60
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 25; maxim 250
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 75; maxim 750
METRONIDAZOLUM compr. 250 mg.
Lot No: 58
33651200 Antimycotics for systemic use
CIPROFLOXACINUM compr. film. 500 mg.
Lot No: 15
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 700; maxim 7000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 2100; maxim 21000
CLOPIDOGRELUM compr. film. 75 mg
Lot No: 17
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 840; maxim 8400
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 2520; maxim 25200
COMBINATII - SOLUTIE RINGER flacon 500ml solutie perfuzabila
Lot No: 19
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 6000; maxim 60000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 18000; maxim 180000
BETAHISTINUM compr. 24 mg.
Lot No: 11
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 960; maxim 9600
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 2880; maxim 28800
COMPLEX DE HIDROXID DE FER (III) SUCROZA fiola 20mg/ml - 5 ml
Lot No: 22
33610000 Medicinal products for the alimentary tract and metabolism
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 60; maxim 600
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 180; maxim 1800
ACICLOVIRUM compr. 200 mg.
Lot No: 1
DIGOXINUM compr. 0,25 mg.
Lot No: 29
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 600; maxim 6000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 1800; maxim 18000
METAMIZOLUM NATRIUM compr. 500 mg.
Lot No: 54
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 1000; maxim 10000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 3000; maxim 30000
NORADRENALINUM fiola 2mg/ml - 8ml
Lot No: 66
METAMIZOLUM NATRIUM fiola 1g/2ml - 2 ml solutie injectabila
Lot No: 53
METOCLOPRAMIDUM fiole sol. inj. 5mg/ml - 2ml solutie injectabila
Lot No: 55
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 1500; maxim 15000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 4500; maxim 45000
GENTAMICINUM fiola 80mg/2ml - 2ml solutie injectabila
Lot No: 39
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 90; maxim 900
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 270; maxim 2700
LIDOCAINUM fiola 40mg/2ml - 2ml solutie injectabila
Lot No: 50
TRIMETAZIDINUM compr. elib. prel. 35 mg.
Lot No: 83
ISOSORBIDI DINITRAS compr. 10 mg.
Lot No: 46
SEVOFLURANUM flacon LICHID PT. VAPORI DE INHAL. 250 ml
Lot No: 79
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 90; maxim 900
ROCURONIUM BROMIDE fiola 10mg/ml-10ml
Lot No: 78
33632200 Muscle relaxants
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 120; maxim 1200
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 360; maxim 3600
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 400; maxim 4000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 1200; maxim 12000
GLUCOSUM flacon 10% - 500ml solutie perfuzabila
Lot No: 41
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 1600; maxim 16000
NATRII CHLORIDUM flacon 0,9% - 500ml solutie perfuzabila
Lot No: 61
LIDOCAINUM fiola 10mg/ml - 10ml solutie injectabila
Lot No: 51
GELATINUM flacon 40g/1000ml.- 500ml solutie perfuzabila
Lot No: 38
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 150; maxim 1500
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 450; maxim 4500
METOPROLOLUM fiola 5mg/5ml - 5 ml
Lot No: 57
DEXAMETHASONUM fiola 8mg/2ml - 2ml solutie injectabila
Lot No: 23
33642000 Systemic hormonal preparations, excl. sex hormones
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 4000; maxim 40000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 12000; maxim 120000
ETAMSYLATUM fiola 250mg/2ml - 2ml solutie injectabila
Lot No: 35
33621200 Antihaemorrhagics
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 300; maxim 3000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 900; maxim 9000
DEXKETOPROFENUM fiola 50mg/2ml - 2ml solutie injectabila / concentrat pentru solutie perfuzabila
Lot No: 24
DICLOFENACUM caps. elib. prel. 75 mg
Lot No: 27
EPHEDRINI HYDROCHLORIDUM fiola 50mg/ml - 1ml solutie injectabila
Lot No: 33
EPINEPHRINUM fiola 1mg/ml - 1ml solutie injectabila
Lot No: 34
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 2400; maxim 24000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 7200; maxim 72000
DIGOXINUM fiola 0,5mg/2ml - 2 ml sol.inj.
Lot No: 28
ACIDUM VALPROICUM + SARURI compr. elib. prel. 500 mg.
Lot No: 3
CALCII GLUCONAS fiola 94mg/ml - 10ml solutie injectabila
Lot No: 12
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 100; maxim 0500
COMBINATII (PIAFEN) sau echivalent compr.
Lot No: 18
COMBINATII (LEVODOPUM + CARBIDOPUM) compr. 250mg/25mg
Lot No: 20
CAPTOPRILUM compr. 25 mg.
Lot No: 13
AMIODARONUM compr. 200 mg.
Lot No: 7
CARBAZOCHROMI SALICYLAS fiola 1.5mg - 5ml solutie injectabila/perfuzabila
Lot No: 14
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 1500 maxim 15000
ALPRAZOLAMUM compr. 0,5 mg.
Lot No: 5
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 450; maxim 4500
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 1350; maxim 13500
DOPAMINUM fiola 5mg/ml - 10ml concentrat pentru solutie perfuzanila
Lot No: 30
PENTAERITHRITYLI TETRANITRAS compr. 20 mg.
Lot No: 69
FENTANYLUM fiola 0,05mg - 10 ml
Lot No: 36
FURAZOLIDONUM compr. 100 mg
Lot No: 37
COMBINATII (PIAFEN)sau echivalent fiola 5ml solutie injectabila
Lot No: 21
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 3000; maxim 30000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 9000; maxim 90000
ALBUMINUM HUMANUM flacon 20% - 50ml solutie perfuzabila
Lot No: 4
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 20; maxim 200
AMINOPHYLLINUM fiola 24mg/ml - 10ml solutie injectabila
Lot No: 6
33673000 Medicinal products for obstructive airway diseases
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 1500; maxim15000
ARGININA-SORBITOL SOL.PERF. FLAC. 250ML - COMBINATII (sau echivalent) -flacon. 250ml solutie perfuzabila
Lot No: 9
ACIDUM ACETYLSALYCILICUM cpr film gastrorez 75 mg.
Lot No: 2
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 4480; maxim 44800
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 13440; maxim 134400
CLONIDINUM compr. 0,15 mg.
Lot No: 16
AMIODARONUM fiola 50mg/ml - 3ml
Lot No: 8
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 160; maxim 1600
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 480; maxim 4800
DIAZEPAMUM fiola 10mg/2ml - 2ml solutie injectabila
Lot No: 25
DROTAVERINUM fiola 40mg/2ml - 2ml
Lot No: 31
ENALAPRILUM fiola 1,25 mg/ml - 1ml solutie injectabila
Lot No: 32
HALOPERIDOLUM fiola 5mg/ml - 1ml solutie injectabila
Lot No: 42
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 350; maxim 3500
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 1050; maxim 10500
PHENOBARBITALUM fiola 200mg/2ml - 2ml solutie injectabila
Lot No: 74
KALII CHLORIDUM flacon CONC. PT. SOL. PERF. 74.56mg/ml - 100 ml.
Lot No: 47
LAMOTRIGINUM compr. 100 mg.
Lot No: 49
PENTOXIFYLLINUM comprimate eliberare prelungita 400 mg.
Lot No: 70
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 320; maxim 3200
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 960; maxim 9600
IOMEPROLUM flacon 612.4mg/ml - 100ml solutie injectabila
Lot No: 44
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 70; maxim 700
PANTOPRAZOLUM flacon cu pulbere pentru solutie injectabila x 40mg
Lot No: 67
TOLPERISONUM compr. film. 150 mg.
Lot No: 82
PIRACETAMUM fiola 1g/5ml - 5 ml solutie injectabila
Lot No: 77
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 1800; maxim 18000
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 5400; maxim 54000
ZOFENOPRILUM compr. film. 7,5 mg
Lot No: 84
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 56; maxim 560
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 168; maxim 1680
KALII CHLORIDUM fiola 7,45% - 20 ml.
Lot No: 48
Cantitate estimata contract subsecvent (12 luni): minim 280; maxim 2800
Cantitate estimata acord cadru (36 luni): minim 840; maxim 8400
PHYTOMENADIONUM fiola 10mg/ml-1ml
Lot No: 75