Építési beruházás - 25413-2022
Submission deadline has been amended by:  258546-2022
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2022/S 012-025413
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
PPKE "Bródy projekt" generálkivitelezés
Hivatkozási szám: EKR001712832021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés alapján "A Pázmány Péter Katolikus Egyetem "Bródy projekt" megvalósításához kapcsolódó építési beruházás generálkivitelezési feladatok ellátása"
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A projekt alapvetően 2 épületet megvalósítását öleli fel. A beruházás fő eleme a Szentkirályi utca 26. sz. alatt létesítendő új campus épület, mely az oktatás számára létesül. Vele párhuzamosan kerül átépítésre a Bródy Sándor u. 15. műemléki épület, mely az Egyetem működését támogató központi szervezeti egységek irodái számára készül. A beruházás hatókörébe a Szentkirályi u. 28-30. sz. alatti oktatási épület is beletartozik, mely az új campus épülethez való szerves kapcsolódása miatt kisebb mértékben érintett.
A projektben érintett ingatlanok adatai:
1088 Budapest, Szentkirályi u. 26. sz. alatt építendő műemléki környezetben létesítendő új oktatási épület, hasznos alapterület: 9944,6 m2
1088 Budapest, Bródy Sándor u. 15. sz. alatt felújítandó-átalakítandó védett műemléki épület, hasznos alapterület: 1496,1 m2
1088 Budapest, Szentkirályi u. 28-30. sz. alatt átalakítandó hasznos alapterület 1306 m2
A projekt elsődleges célja, hogy az Egyetem számára egy olyan új épület kerüljön kialakításra, mely a jelenlegi működés funkcionális igényeit kielégíti (oktatási területet növel). Továbbá cél, hogy a kivitelezéssel érintett épületek az Egyetem Józsefvárosi jelenlétét, továbbá a Pázmány belvárosi campusát erősítsék. Az Egyetem fontosnak tartja, hogy a projekt közvetlen környezete, a valódi történelmi értékek a tervezés során kerüljenek megőrzésre és legyenek megvédve, mindamellett, hogy elvárta a modern és korszerű kialakítást, belső elrendezést, formavilágot és anyaghasználatot.
A generálkivitelezési feladat tartalma az új oktatási épület modern megvalósítása és a meglévő épület műszaki leírás szerinti minőségi műemléki felújítása, továbbá az érintkező meglévő épület szükséges és gazdaságos átalakítása. A megfelelő minőségű megvalósítás érdekében szükséges komplex kiviteli tervek készültek. A feladat részét képezi a beruházás megvalósítása során felmerülő szükséges szakvélemények, engedélyek, hozzájárulások beszerzése, az engedélyekben rögzített, szükséges szakhatósági-. és közműszolgáltatói egyeztetések lefolytatása, a vonatkozó jogszabályokban foglalt rendelkezések alkalmazása, a közvetlenül kapcsolódó feladatok (pl. a projektben érintett átalakítandó és szomszédos épület(ek) építészeti, statikai és műszaki állapotfelmérése, állapot rögzítése stb.) ellátása, továbbá kiemelten a műemlék épület felújítása az örökségvédelmi- és értékvédelmi szempontok figyelembevétele, illetve a vonatkozó használatbavételi engedélyek megszerzése.
A Projekt keretében fejlesztendő ingatlan védettségei:
- műemléki környezet, azonosító: 18993, Ház ex-lege műemléki környezete
- műemléki környezet, azonosító: 19006, Esterházy-palota és volt Károlyi-palota ex-lege műemléki környezete
- régészeti lelőhely, azonosító: 66284, Üllői út-Mária u.-Kőfaragó u.-Vas u.-Rákóczi út-Múzeum krt.
- Bródy Sándor 15. regisztrált műemlék, azonosító: 15613 [907] Ház
- Szentkirályi u. 28-30 fővárosi védettség alatt áll
A Projekt megvalósítása során az Egyetemet Lebonyolító segíti, továbbá az Egyetem Tervezői művezetéssel segíti a generálkivitelezést.
Az ajánlattevő feladatainak részletes ismertetését a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.