2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
- nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy PZP;
- nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy PZP;
- nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie przesłanek z art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5k rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
5. Komunikacja w postępowaniu, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie PZP, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
W zakresie nieuregulowanym ustawą PZP lub SWZ w zakresie sposobu sporządzania, wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych i użycia środków komunikacji elektronicznej, zastosowanie mają w szczególności odpowiednio przepisy Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów oraz Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii, o których mowa w pkt 7 SWZ.