II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Augustów w roku 2022.
Referenznummer der Bekanntmachung: SA.270.4.8.2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, prac szkółkarskich na szkółce leśnej, utrzymania obiektów leśnych, zadrzewień, nasiennictwa i selekcji, ubocznego użytkowania lasu oraz gospodarki łąkowo - rolnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Augustów w roku 2022.
Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Augustów.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Pakiet I – Leśnictwa: Lipowiec, Studzieniczne, Czarny Bród, Sajenek.
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
77210000 Holzgewinnung
77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
77211100 Holzfällung
77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
77211300 Rodung
77211400 Fällen von Bäumen
77211500 Baumpflege
77211600 Aussaat von Baumsamen
77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
77231600 Aufforstung
75251120 Waldbrandbekämpfung
77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd
77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, prac szkółkarskich na szkółce leśnej, utrzymania obiektów leśnych, zadrzewień, nasiennictwa i selekcji, ubocznego użytkowania lasu oraz gospodarki łąkowo - rolnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Augustów w roku 2022 w leśnictwach: Lipowiec, Studzieniczne, Czarny Bród, Sajenek.
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania obiektów leśnych, zadrzewień, nasiennictwa, selekcji, ubocznego użytkowania lasu, prac szkółkarskich na szkółce leśnej, łowiectwa oraz gospodarki łąkowo -rolnej wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ, na który składają się:
-Załącznik nr 3.1. – rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji;
-Załącznik nr 3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna;
-Załącznik nr 3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna;
-Załącznik nr 3.4. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego;
-Załącznik nr 3.5. – informacja o stosowaniu możliwych technologii pozyskania drewna;
-Załącznik nr 3.6. – lista powierzchni, gdzie planowana jest ochrona nalotów i podrostów.
Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach nr 3.1. - 3.3. oraz 3.5. – 3.6. mają charakter szacunkowy.
Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 4 do SWZ.
Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 4 do SWZ.
Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, określa Decyzja nr 19 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 17 marca 2021 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych oraz Decyzja nr 22 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku z dnia 28 maja 2021 r. w sprawie wprowadzenia Regionalnego Opisu Standardu Technologii Wykonawstwa Prac Leśnych. Określony z tej decyzji szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia stanowił podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia zawartych w Załączniku nr 4 do SWZ (Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych).
Dokumentacja dostępna jest na stronie: https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_augustow
Pakiet III – Leśnictwa: Jastrzębna, Jesionowo, Wilcze Bagno.
Los-Nr.: 3
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, prac szkółkarskich na szkółce leśnej, utrzymania obiektów leśnych, zadrzewień, nasiennictwa i selekcji, ubocznego użytkowania lasu oraz gospodarki łąkowo - rolnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Augustów w roku 2022 w leśnictwach: Jastrzębna, Jesionowo, Wilcze Bagno.
Pakiet IV – Leśnictwo: Bargłów.
Los-Nr.: 4
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, prac szkółkarskich na szkółce leśnej, utrzymania obiektów leśnych, zadrzewień, nasiennictwa i selekcji, ubocznego użytkowania lasu oraz gospodarki łąkowo - rolnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Augustów w roku 2022 w leśnictwie Bargłów.
Pakiet VI – Leśnictwa: Sztabin, Jaminy, Klonowo.
Los-Nr.: 6
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, prac szkółkarskich na szkółce leśnej, utrzymania obiektów leśnych, zadrzewień, nasiennictwa i selekcji, ubocznego użytkowania lasu oraz gospodarki łąkowo - rolnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Augustów w roku 2022 w leśnictwach Sztabin, Jaminy, Klonowo.
Pakiet VII - Usługi gospodarki szkółkarskiej.
Los-Nr.: 7
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, prac szkółkarskich na szkółce leśnej, utrzymania obiektów leśnych, zadrzewień, nasiennictwa i selekcji, ubocznego użytkowania lasu oraz gospodarki łąkowo - rolnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Augustów w roku 2022 w miejscach związanych z produkcją szkółkarską.
Zakresy rzeczowe zestawione w załączniku nr 3.1. mają charakter szacunkowy.
Pakiet VIII – Usługi gospodarki łowieckiej i łąkowo rolnej.
Los-Nr.: 8
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, prac szkółkarskich na szkółce leśnej, utrzymania obiektów leśnych, zadrzewień, nasiennictwa i selekcji, ubocznego użytkowania lasu oraz gospodarki łąkowo - rolnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Augustów w roku 2022 w miejscach związanych z gospodarką łowiecką i łąkowo rolną.