Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Προμήθεια πορσελάνινων ειδών για την Ευρωπαϊκή Υπηρεσία Εξωτερικής Δράσης (ΕΥΕΔ)
Αριθμός αναφοράς: EEAS/2021/OP/0054
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV39220000 Εξοπλισμός κουζίνας, είδη οικιακής χρήσης και αναλώσιμα τροφοδοσίας
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Η ΕΥΕΔ προτίθεται να προμηθευτεί πορσελάνινα είδη που θα χρησιμοποιηθούν για επίσημα γεύματα υψηλού επιπέδου (πρωινό, κοκτέιλ, μεσημεριανό γεύμα και δείπνο) που διοργανώνονται από τους πρεσβευτές της Ευρωπαϊκής Ένωσης σε τρίτες χώρες ή σε διεθνείς οργανισμούς, από τον ύπατο εκπρόσωπο και τον Γενικό Γραμματέα της ΕΥΕΔ.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 1 212 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Προμήθεια πορσελάνινων ειδών για την Ευρωπαϊκή Υπηρεσία Εξωτερικής Δράσης (ΕΥΕΔ).
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Furnizarea de articole de porțelan pentru Serviciul European de Acțiune Externă (SEAE)
Număr de referinţă: EEAS/2021/OP/0054
II.1.2)Cod CPV principal39220000 Echipament de bucătărie, articole de menaj şi de uz casnic şi articole de catering
II.1.4)Descriere succintă:
SEAE intenționează să achiziționeze articole din porțelan care să fie utilizate pentru mese oficiale, la nivel înalt (mic dejun, cocktail, prânz și cine) organizate de ambasadorii Uniunii Europene în țări terțe sau organizații internaționale, de Înaltul Reprezentant și de Secretarul General al SEAE.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 1 212 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Furnizarea de articole de porțelan pentru Serviciul European de Acțiune Externă (SEAE).
Pravna podlaga:
Direktiva 2014/24/EU
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Dobava izdelkov iz porcelana za Evropsko službo za zunanje delovanje (ESZD)
Referenčna številka dokumenta: EEAS/2021/OP/0054
II.1.2)Glavna koda CPV39220000 Kuhinjska oprema, predmeti za gospodinjstvo in potrebščine za pripravo in dostavo hrane
II.1.4)Kratek opis:
ESZD namerava naročiti izdelke iz porcelana za uradne obroke na visoki ravni (zajtrke, koktajle, kosila in večerje), ki jih organizirajo veleposlaniki Evropske unije v tretjih državah ali mednarodnih organizacijah, visoki predstavnik in generalni sekretar ESZD.
II.1.5)Ocenjena skupna vrednostVrednost brez DDV: 1 212 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopihNaročilo je razdeljeno na sklope: ne
II.2)Opis
II.2.4)Opis javnega naročila:
Dobava izdelkov iz porcelana za Evropsko službo za zunanje delovanje (ESZD).