Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
ENER/D3/2021-105-2 Whole Body Counter Measurements for Committed Effective Dose Assessment of Exposed Workers
Reference number: ENER/LUX/2021/OP/0002
II.1.2)Main CPV code50410000 Repair and maintenance services of measuring, testing and checking apparatus
II.1.4)Short description:
About 170 staff members from different European Commission departments subject to individual monitoring provided by the contracting authority are occupationally exposed to ionising radiation in the course of their work. The employer shall arrange for precautions and radiation monitoring appropriate to the risks associated with the work involving external exposure to ionising radiation as well as doses due to potential intakes of radioactive substances. The contracting authority has established a system for systematic monitoring, recording and reporting of individual radiation exposures.The individual radiation monitoring comprises also the annual detection of possible internal exposure due to intakes of radioactive substances with the Whole-Body Counter (‘routine’ monitoring) as well as ad-hoc detection of possible intakes (‘special’ monitoring).Radiation measurements in vivo with subsequent assessment of doses due to intakes of radioactive substances are subject of this call for tender.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 156 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)50410000 Repair and maintenance services of measuring, testing and checking apparatus
II.2.4)Description of the procurement:
The monitoring program foresees in vivo radiation measurements once per year for each staff member classified as exposed worker. Majority of exposed workers serving as Euratom safeguards inspectors determine the importance of conducting annual ‘routine’ measurements: as the safeguards operations continue, inspectors being subject to radiation protection framework shall undergo all relevant tests and examinations without exception. Hence, the Whole Body Counter services contracted must be highly reliable in their continuous operation.
This call for tender invites laboratories approved for performance of whole body radiation measurements and for assessment of doses due to intakes of radioactive substances to submit relevant and detailed offers.
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Verordening (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
ENER/D3/2021-105-2 Metingen van totale-lichaamstellers voor de beoordeling van de effectieve volgdosis van blootgestelde werknemers
Referentienummer: ENER/LUX/2021/OP/0002
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie50410000 Reparatie en onderhoud van meet-, test- en controleapparatuur
II.1.4)Korte beschrijving:
Ongeveer 170 personeelsleden van verschillende diensten van de Europese Commissie die individueel bewaakt worden door de aanbestedende dienst, worden tijdens hun werk beroepshalve blootgesteld aan ioniserende straling. De werkgever zorgt ervoor dat de voorzorgsmaatregelen en de stralingsbewaking afgestemd zijn op de risico's die verbonden zijn aan het werk met externe blootstelling aan ioniserende straling alsook de doses als gevolg van de potentiële inname van radioactieve stoffen. De aanbestedende dienst heeft een systeem opgezet voor de systematische bewaking, registratie en rapportage van individuele blootstellingen aan straling. De individuele stralingsbewaking omvat ook de jaarlijkse detectie van mogelijke interne blootstelling als gevolg van innames van radioactieve stoffen met de volledige totale-lichaamstellers („routinematige" bewaking) en de ad-hoc detectie van mogelijke innames („speciale” bewaking). Stralingsmetingen in vivo met daaropvolgende beoordeling van doses als gevolg van innames van radioactieve stoffen zijn het onderwerp van deze oproep tot inschrijving.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 156 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)50410000 Reparatie en onderhoud van meet-, test- en controleapparatuur
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Het bewakingsprogramma voorziet eenmaal per jaar in stralingsmetingen in vivo voor elk personeelslid dat als blootgestelde werknemer is geclassificeerd. De meerderheid van de blootgestelde werknemers die als Euratom-veiligheidsinspecteur optreden, bepalen het belang van het uitvoeren van jaarlijkse "routinemetingen": naarmate de veiligheidscontrolewerkzaamheden worden voortgezet, ondergaan de inspecteurs die aan het stralingsbeschermingskader zijn onderworpen, zonder uitzondering alle relevante tests en onderzoeken. Daarom moeten de gecontracteerde totale-lichaamstellerdiensten zeer betrouwbaar zijn in hun continue werking.
In het kader van deze oproep tot inschrijving worden laboratoria die zijn erkend voor de uitvoering van stralingsmetingen van het hele lichaam en voor de beoordeling van doses als gevolg van de inname van radioactieve stoffen uitgenodigd om relevante en gedetailleerde inschrijvingen in te dienen.
Pravna podlaga:
Uredba (EU, Euratom) št. 2018/1046
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
ENER/D3/2021-105-2 Meritve s števcem celega telesa za oceno predvidene efektivne doze pri izpostavljenih delavcih
Referenčna številka dokumenta: ENER/LUX/2021/OP/0002
II.1.2)Glavna koda CPV50410000 Storitve popravila in vzdrževanja merilnih aparatov, aparatov za preskušanje in kontrolnih aparatov
II.1.4)Kratek opis:
Približno 170 članov osebja iz različnih oddelkov Evropske komisije, ki so predmet individualnega spremljanja, ki ga zagotovi naročnik, je med opravljanjem svojega dela poklicno izpostavljenih ionizirajočemu sevanju. Delodajalec mora poskrbeti za previdnostne ukrepe in spremljanje sevanja, ki ustrezajo tveganjem, povezanim z delom, ki vključuje zunanjo izpostavljenost ionizirajočemu sevanju ter dozam zaradi morebitnega vnosa radioaktivnih snovi. Naročnik je vzpostavil sistem za sistematično spremljanje, beleženje in poročanje o posamezni izpostavljenosti sevanju. Posamezno spremljanje sevanja vključuje tudi letno odkrivanje morebitne notranje izpostavljenosti zaradi vnosa radioaktivnih snovi s števcem celega telesa („redno“ spremljanje) ter ad hoc odkrivanje možnega vnosa („posebno“ spremljanje). Predmet tega javnega razpisa so meritve sevanja in vivo z naknadno oceno doz zaradi vnosa radioaktivnih snovi.
II.1.5)Ocenjena skupna vrednostVrednost brez DDV: 156 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopihNaročilo je razdeljeno na sklope: ne
II.2)Opis
II.2.2)Dodatna(-e) koda(-e) CPV50410000 Storitve popravila in vzdrževanja merilnih aparatov, aparatov za preskušanje in kontrolnih aparatov
II.2.4)Opis javnega naročila:
Program spremljanja predvideva meritve sevanja in vivo enkrat na leto za vsakega člana osebja, ki se uvršča med izpostavljene delavce. Večina izpostavljenih delavcev, ki delujejo kot nadzorni inšpektorji Euratoma, določa pomen izvajanja letnih „rednih“ meritev: ob nadaljevanju nadzornih dejavnosti morajo inšpektorji, ki so predmet okvira za varstvo pred sevanjem, brez izjeme opraviti vse ustrezne preskuse in preglede. Zato morajo biti storitve v zvezi s števcem celega telesa, ki bodo predmet oddanega naročila, zelo zanesljive ob neprekinjenem delovanju.
Laboratoriji, pooblaščeni za izvajanje meritev sevanja za celo telo in za oceno doz zaradi vnosa radioaktivnih snovi, so vabljeni k predložitvi ustreznih in podrobnih ponudb v okviru tega javnega razpisa.