Italia-Ispra: Proiectul de construcție, furnizarea, instalarea, testarea și darea în folosință a unei noi stații de ciment
2017/S 023-038866
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Proiectul de construcție, furnizarea, instalarea, testarea și darea în folosință a unei noi stații de ciment.
Număr de referinţă: JRC IPR 2017 G.III.9 0011 RC.
II.1.2)Cod CPV principal42418000 Utilaje de ridicare, de manipulare, de încărcare sau de descărcare
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectivul contractului constă în proiectul de construcție, furnizarea, instalarea, testarea și darea în folosință a echipamentelor electromecanice pentru noua stație de ciment a Centrului Comun de Cercetare (situl din Ispra), destinată producției de pachete de deșeuri finale condiționate. Condiționarea deșeurilor radioactive solide în containere de tip UNI CP-5,2 se va face prin înglobarea deșeurilor radioactive în mortar de ciment.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 6 500 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)45350000 Instalaţii mecanice
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
A se vedea adresa de internet indicată în secțiunea I.3.