С удоволствие съобщаваме, че новата версия на портала TED ще започне да функционира на 29.01.2024 г. (датата е ориентировъчна - очаква се потвърждение!) Искате ли да научите за новите функции, подобренията и въздействието върху потребителите? Вижте нашата статия и научете повече за основните промени и нови функции.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Актуализиране на съдържанието относно потребителското и търговското право за раздела „Потребителско право“ на портала „e-Justice“
Референтен номер: JUST/2017/CONS/PR/CO02/0059
II.1.2)Основен CPV код
72300000 Услуги по предаване и обработка на данни - QB07 - QB05
II.1.4)Кратко описание:
Целта на тази поръчка е да се предоставят услуги на Комисията чрез постоянна актуализация на информацията, съдържаща се в раздела „Потребителско право“ на портала „e-Justice“.
Географският обхват на работата следва да покрие всички държави — членки на Европейския съюз.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 800 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
72300000 Услуги по предаване и обработка на данни - QB05 - QB07
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Изпълнителят следва да извърши следните задачи:
а) законодателство на ЕС в областта на защитата на потребителите: актуализация на законодателството на равнище ЕС в базата данни, когато е нужно. Всички текстове са налични на всички езици от EUR-Lex;
б) резюмета за гражданите: изпълнителят следва да изготви въвеждащи текстове от около 250 думи за всяка директива, обобщаващи съдържанието на всяка от директивите, за читатели непрофесионалисти. Те могат да се базират на съществуващите резюмета на законодателството в Eur-Lex, когато съществуват такива;
в) компилация от национално законодателство, съдебни и административни практики: целта е определянето на промените в националните мерки за транспониране и свързаното законодателство и въвеждането на нови такива, както и определянето на водещата национална юриспруденция и релевантни административни решения и друг релевантен материал (напр. насоки, издадени от националните правоприлагащи органи, кодекси за поведение) във всички държави членки;
г) анотации: целта е предоставяне на надеждна и лесно разбираема информация за практикуващи адвокати и заинтересовани непрофесионалисти. Изпълнителят следва да изготви резюмета на националната юриспруденция и релевантни административни решения, включително кратко и ясно описание на факти, правни въпроси и всякаква друга релевантна допълнителна информация;
д) доктрина/правна литература: изпълнителят следва да определи водещи национални и европейски академични и практически публикации в областта на директивите в обхвата на поръчката, включително такива относно националното им изпълнение;
е) описание на националните системи за правоприлагане в държавите членки: изпълнителят следва да поддържа актуални резюметата на националните системи за правоприлагане, които държавите членки са приели за изпълнение на директивите в обхвата на поръчката;
ж) преводи на националните правила на английски: когато държавите членки са ги предоставили на Комисията, тя ще предостави на изпълнителя преводите на английски на новите или актуализираните национални мерки за транспониране. Изпълнителят следва да се увери, че качеството на тези чернови на преводите ще бъде прегледано от адвокат / юрист-лингвист и ще бъде подобрено, когато е необходимо. Когато на Комисията няма предоставен превод на английски език на нови или обновени мерки за транспониране, изпълнителят следва сам да преведе националните мерки за транспониране (за всяка директива и всяка съответна държава членка);
з) съдържанието на базата данни трябва да се поддържа организирано и да се коригира, за да се подобри качеството на базата данни, когато се появи нужда от това или когато органите на държавите членки или други потребители информират Комисията или изпълнителя за грешки или пропуски. Изпълнителят ще го проверява и актуализира в сътрудничество с Комисията;
и) преди да качи някакви значителни актуализации в портала „e-Justice“, изпълнителят ще предостави на съответния орган за сътрудничество в областта на защитата на потребителите, отговарящ за изпълнението на законодателството относно потребителите и търговията, възможност (максимум четири седмици) да провери и евентуално да извърши актуализации относно съответната държава. За тази цел, изпълнителят ще получи списък със звена за контакт, който ще поддържа актуален и ще споделя с Комисията.
Služby - 40719-2018
Belgie-Brusel: Aktualizace obsahu týkajícího se spotřebitelského a obchodního práva v sekci Spotřebitelského práva na portále elektronického soudnictví
2018/S 020-040719
Oznámení o zahájení zadávacího řízení
Služby
Právní základ:
směrnice 2014/24/EU
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
Aktualizace obsahu týkajícího se spotřebitelského a obchodního práva v sekci Spotřebitelského práva na portále elektronického soudnictví
II.1.2)Hlavní kód CPV
72300000 Datové služby - QB07 - QB05
II.1.4)Stručný popis:
Účelem této zakázky je poskytnout služby Komisi pravidelnými aktualizacemi informací obsažených v sekci Obchodního práva na portále elektronického soudnictví.
Zeměpisný rozsah práce by měl zahrnovat všechny členské státy Evropské unie.
II.1.5)Předpokládaná celková hodnota
Hodnota bez DPH: 800 000.00 EUR
II.1.6)Informace o částech
Zakázka je rozdělena na části: ne
II.2)Popis
II.2.2)Dodatečný(-é) kód(-y) CPV
72300000 Datové služby - QB05 - QB07
II.2.4)Popis zakázky:
Zhotovitel provede tyto úkoly:
a) Spotřebitelská legislativa EU: aktualizace legislativy na úrovni EU v databázi, v případě potřeby. Všechny texty jsou dostupné ve všech jazycích na portálu EUR-Lex.
b) Shrnutí občanů: Zhotovitel by měl připravit úvodní texty o délce cca 250 slov na směrnici, shrnující obsah každé směrnice pro laické čtenáře. Ty se mohou zakládat na již existujících shrnutích legislativy na portálu EUR-Lex.
c) Sestavení národních právních předpisů, precedenčního práva a administrativních postupů: Cílem je určení změn a představení nových vnitrostátních prováděcích opatření, jakož i určení vnitrostátní právní vědy a příslušných administrativních rozhodnutí a relevantních materiálů (např. směrnice vydané vnitrostátními vymáhacími orgány, etické kodexy) napříč členskými státy.
d) Anotace: Cílem je poskytnout spolehlivé a srozumitelné informace jak pro praktikující právníky, tak i zainteresované laiky. Shrnutí vnitrostátní právní vědy a příslušných administrativních rozhodnutí včetně krátkých a jasných popisů faktů, právní problematiky a ostatních příslušných informací by měla být připravena zhotovitelem.
e) Doktríny / právní literatura: Zhotovitel by měl určit vedoucí vnitrostátní a evropské akademické a praktické publikace v oblasti směrnic, včetně těch týkajících se jejich vnitrostátního provádění.
f) Popis vnitrostátních vymáhacích systémů v členských státech: Zhotovitel by mě udržovat aktualizovaná shrnutí vnitrostátních vymáhacích systémů, které členské státy přijaly k realizaci daných směrnic.
g) Překlady vnitrostátních pravidel do angličtiny: v případech, kdy tato nová či aktualizovaná vnitrostátní prováděcí opatření členské státy poskytly Komisi, zpřístupní Komise zhotoviteli jejich daný překlad do angličtiny. Zhotovitel by měl zajistit, aby kvalita těchto navrhovaných překladů byla zkontrolována právníkem / právním lingvistou a případně vylepšena. V případech, kdy aktualizovaná směrnice nebyla Komisi poskytnuta v angličtině, je zhotovitel povinen přeložit vnitrostátní prováděcí opatření sám (platí pro každou směrnici a příslušný členský stát).
h) Obsah databáze se musí udržovat uspořádaný a korigovaný, kdykoliv se zjistí, že je potřeba kvalitu databáze zlepšit a také upozorní-li orgány či uživatelé členských států Komisi nebo zhotovitele na chyby a nedostatky. Zhotovitel tato upozornění prověří a opraví po dohodě s Komisí.
i) Před nahráním jakýchkoliv zásadních aktualizací na portál e-Justice dá zhotovitel příslušnému orgánu pro spolupráci v oblasti ochrany spotřebitele, jež má zodpovědnost za prosazování obchodní a marketingové legislativy, šanci k ověření a možnému doplnění aktualizací, na které daný stát upozornil. Za tímto účelem bude zhotoviteli poskytnut seznam kontaktů, které bude aktualizovat a sdílet s Komisí.
There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Services - 40719-2018
Belgium-Brussels: Updating consumers and marketing law content for the Consumer Law section of the e-Justice Portal
Contract notice
Services
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Updating consumers and marketing law content for the Consumer Law section of the e-Justice Portal
II.1.2)Main CPV code
72300000 Data services - QB07 - QB05
II.1.4)Short description:
The purpose of this contract is to provide services to the Commission, by continuously updating the information contained in the Consumer Law section of the e-Justice Portal.
The geographical scope of the work should cover all Member States of the European Union.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 800 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
72300000 Data services - QB05 - QB07
II.2.4)Description of the procurement:
The Contractor should carry out the following tasks:
a) EU consumer legislation: update the EU-level legislation in the database, whenever necessary. All texts are available in all languages from EUR-Lex.
b) Citizens' summaries: The contractor should prepare introductory texts of approximately 250 words per directive summarising the contents of each of the directives for laymen readers. These can be based on the existing summaries of legislation on Eur-Lex, where these exist.
c) Compilation of national legislation, case law and administrative practice: The objective is the identification of changes in, and introduction of new, national transposition measures, related legislation, as well as identification of leading national jurisprudence and relevant administrative decisions and other relevant material (e.g. guidelines issued by national enforcement authorities, codes of conduct) across all Member States.
d) Annotations: The objective is to provide reliable and easily understandable information for both practising lawyers and interested laymen. Summaries of national jurisprudence and relevant administrative decisions including a short and clear description of facts, legal issues and any other relevant additional information should be prepared by the contractor.
e) Doctrine/legal literature: The contractor should identify leading national and European academic and practical publications in the area of the directives within the scope, including on their national implementation.
f) Description of the national enforcement systems in Member States: The contractor should keep updated the summaries of national enforcement systems which Member States have adopted to implement the directives within the scope.
g) Translations of national rules into English: where the Member States have provided it to the Commission, the Commission will make available to the contractor the translations into English of new or updated national transposition measures. The contractor should ensure that the quality of these draft translations is reviewed by a lawyer / jurist-linguist and improved where necessary. Wherever new or updated transposition was not provided to the Commission in English, the contractor is required to translate national transposition measures (for each directive and each concerned Member State) themselves.
h) The content of the database is to be kept organised and corrected, wherever a need becomes apparent, to improve the quality of the database or when Member States' authorities or other users inform the Commission or the contractor of mistakes or gaps. The contractor will verify and update it in agreement with the Commission.
i) Before uploading any substantial updates into the e-Justice Portal, the contractor will give the respective Consumer Protection Cooperation Authority with responsibility for enforcing consumer and marketing legislation the opportunity (maximum four weeks) to check and possibly complete updates that concern that country. For that purpose the contractor will be provided with a list of contact points it will keep updated and share with the Commission.
Pakalpojumi - 40719-2018
Beļģija-Brisele: E-tiesiskuma portāla patērētāju tiesību aizsardzības tiesību aktu sadaļas patērētāju un tirgdarbības tiesību aktu satura atjaunināšana
Paziņojums par līgumu
Pakalpojumi
Juridiskais pamats:
Direktīva 2014/24/ES
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
E-tiesiskuma portāla patērētāju tiesību aizsardzības tiesību aktu sadaļas patērētāju un tirgdarbības tiesību aktu satura atjaunināšana
II.1.2)Galvenās CPV kods
72300000 Datu pakalpojumi - QB07 - QB05
II.1.4)Īss apraksts:
Šā līguma mērķis ir sniegt Komisijai pakalpojumus, nepārtraukti atjauninot informāciju, kas iekļauta e-tiesiskuma portāla patērētāju tiesību aizsardzības tiesību aktu sadaļā.
Darba ģeogrāfiskais tvērums ir visas Eiropas Savienības dalībvalstis.
II.1.5)Paredzamā kopējā vērtība
Vērtība bez PVN: 800 000.00 EUR
II.1.6)Informācija par daļām
Līgums ir sadalīts daļās: nē
II.2)Apraksts
II.2.2)Papildu CPV kods(-i)
72300000 Datu pakalpojumi - QB05 - QB07
II.2.4)Iepirkuma apraksts:
Darbuzņēmējam būs jāveic tālāk norādītie uzdevumi.
a) ES patērētāju tiesību aizsardzības tiesību akti: ES līmeņa tiesību aktu atjaunināšana datubāzē, kad tas nepieciešams. Visi teksti ir pieejami visās valodās vietnē EUR-Lex.
b) Kopsavilkumi sabiedrībai: darbuzņēmējs sagatavos ievadtekstus (aptuveni 250 vārdus) katrai direktīvai, rezumējot katras direktīvas saturu plašākai sabiedrībai. Tos var veidot, izmantojot esošos tiesību aktu kopsavilkumus vietnē Eur-Lex, ja tādi pastāv.
c) Valstu tiesību aktu, judikatūras un administratīvo prakšu apkopojumi: mērķis ir apzināt izmaiņas dalībvalstu transponēšanas tiesību aktos, kā arī šādu un ar tiem saistītu tiesību aktu, galveno juridisko dokumentu, atbilstošu administratīvo lēmumu un citu materiālu (piemēram, valsts tiesībaizsardzības iestāžu izdotu vadlīniju un rīcības kodeksu) pieņemšana visās dalībvalstīs.
d) Anotācijas: mērķis ir sniegt uzticamu un viegli uztveramu informāciju gan praktizējošiem juristiem, gan ieinteresētiem nespeciālistiem. Darbuzņēmējs sagatavos dalībvalstu juridisko dokumentu un atbilstošu administratīvo lēmumu kopsavilkumus, tostarp īsus un skaidrus faktu, juridisko problēmu un citas atbilstošas papildinformācijas aprakstus.
e) Doktrīnu/juridiskā literatūra: darbuzņēmējs apzinās svarīgākās dalībvalstu un Eiropas akadēmiskās un praktiskās publikācijas saistībā ar darbības jomā iekļautajām direktīvām, tostarp attiecībā uz to īstenošanu dalībvalstīs.
f) Dalībvalstu tiesībaizsardzības sistēmu apraksti: darbuzņēmējs atjauninās kopsavilkumus par dalībvalstu tiesībaizsardzības sistēmām, kuras dalībvalstis ir ieviesušas, lai īstenotu darbības jomā iekļautās direktīvas.
g) Dalībvalstu noteikumu tulkošana angļu valodā: ja dalībvalstis ir tos iesniegušas Komisijai, Komisija darīs pieejamus darbuzņēmējam jaunu vai atjauninātu valsts īstenošanas tiesību aktu tulkojumus angļu valodā. Darbuzņēmējs nodrošinās, ka šo tulkojumu projektu kvalitāti pārbauda jurists / jurists-lingvists un, ja nepieciešams, uzlabo to. Ja jauni vai atjaunināti transponēšanas tiesību akti nav iesniegti Komisijai angļu valodā, darbuzņēmējam ir pienākums pašam iztulkot dalībvalstu īstenošanas tiesību aktus (katrai direktīvai un visām iesaistītajām dalībvalstīm).
h) Datubāzes saturs ir jāorganizē un, ja nepieciešams, jāizlabo, lai uzlabotu datubāzes kvalitāti, vai, ja dalībvalstu iestādes vai citi lietotāji informē Komisiju vai darbuzņēmēju par kļūdām vai iztrūkumiem. Darbuzņēmējs pārbaudīs un atjauninās to, vienojoties ar Komisiju.
i) Pirms būtisku atjauninājumu augšupielādēšanas e-tiesiskuma portālā darbuzņēmējs dos iespēju attiecīgajai Patērētāju tiesību aizsardzības sadarbības iestādei, kas atbild par patērētāju tiesību un tirdzniecības tiesību aktiem (ne ilgāk par 4 nedēļām) pārbaudīt un, iespējams, papildināt atjauninājumus, kas attiecas uz attiecīgo valsti. Šā mērķa īstenošanai darbuzņēmējam tiks piešķirts kontaktpunktu saraksts, kuru tas uzturēs, atjauninās un iesniegs Komisijai.
Servicii - 40719-2018
Belgia-Bruxelles: Actualizarea conținutului drepturilor consumatorilor și de marketing pentru secțiunea privind dreptul consumatorului de pe portalul e-justiție
Anunț de participare
Servicii
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Actualizarea conținutului drepturilor consumatorilor și de marketing pentru secțiunea privind dreptul consumatorului de pe portalul e-justiție
II.1.2)Cod CPV principal
72300000 Servicii de înlocuire de date - QB07 - QB05
II.1.4)Descriere succintă:
Scopul acestui contract este de a furniza servicii Comisiei, prin actualizarea continuă a informațiilor cuprinse în secțiunea privind dreptul consumatorilor din portalul e-justiție.
Sfera geografică a activităților trebuie să acopere toate statele membre ale Uniunii Europene.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 800 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
72300000 Servicii de înlocuire de date - QB05 - QB07
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Contractantul trebuie să execute următoarele sarcini:
a) legislația UE privind protecția consumatorilor: actualizarea legislației la nivelul UE în baza de date, ori de câte ori este necesar. Toate textele sunt disponibile în toate limbile la EUR-Lex.
b) Rezumatele cetățenilor: Contractantul ar trebui să pregătească texte introductive de aproximativ 250 de cuvinte pentru fiecare directivă care să rezume conținutul fiecărei directive pentru cititorii laici. Acestea se pot baza pe rezumatele existente ale legislației de pe Eur-Lex, acolo unde acestea există.
c) Compilarea legislației naționale, a jurisprudenței și a practicii administrative: Obiectivul este identificarea modificărilor și introducerii unor măsuri de transpunere naționale noi, a legislației conexe, precum și identificarea jurisprudenței naționale pertinente și a deciziilor administrative relevante și a altor materiale relevante (de exemplu, orientări emise de autoritățile naționale de aplicare a legii, coduri de conduită) în toate statele membre.
d) Adnotări: Obiectivul este de a furniza informații fiabile și ușor de înțeles atât pentru avocații practicieni, cît și pentru laicii interesați. Rezumatele jurisprudenței naționale și ale deciziilor administrative relevante, inclusiv o scurtă și clară descriere a faptelor, aspectelor juridice și a oricăror alte informații suplimentare relevante, ar trebui să fie pregătite de către contractant.
e) Doctrine/literatura juridică: Contractantul trebuie să identifice principalele publicații academice și practice naționale și europene în domeniul directivelor din domeniul de aplicare, inclusiv în ceea ce privește implementarea lor la nivel național.
f) Descrierea sistemelor naționale de aplicare a legii în statele membre: Contractantul trebuie să actualizeze rezumatele sistemelor naționale de aplicare a legii pe care statele membre le-au adoptat pentru implementarea directivelor din domeniul de aplicare.
g) Traducerile normelor naționale în limba engleză: în cazul în care statele membre le-au furnizat Comisiei, Comisia va pune la dispoziția contractantului traducerile în limba engleză a unor măsuri naționale de transpunere noi sau actualizate. Contractantul trebuie să se asigure că calitatea acestor proiecte de traduceri este revizuită de un avocat/jurist-lingvist și îmbunătățită acolo unde este necesar. În cazul în care nu a fost transmisă Comisiei o transpunere nouă sau actualizată în limba engleză, contractantul trebuie să traducă el însuși măsurile naționale de transpunere (pentru fiecare directivă și fiecare stat membru în cauză).
h) conținutul bazei de date trebuie să fie organizat și corectat, ori de câte ori este necesar, pentru a îmbunătăți calitatea bazei de date sau atunci când autoritățile sau alți utilizatori ai statelor membre informează Comisia sau contractantul cu privire la greșeli sau lacune. Contractantul va verifica și va actualiza de comun acord cu Comisia.
i) Înainte de încărcarea oricăror actualizări substanțiale pe portalul e-justiție, contractantul va oferi autorității competente pentru cooperarea în materie de protecție a consumatorului responsabilă de aplicarea legislației privind protecția consumatorilor și a marketing-ului (maximum 4 săptămâni) posibilitatea de a verifica și eventual a completa actualizările care privesc această țară. În acest scop, contractantului i se va furniza o listă de puncte de contact pe care le va actualiza și va împărtăși cu Comisia.