Europa-Kommissionen, Centro comune di ricerca, Gestione del sito di Ispra, all'attenzione della sig.ra C. Remy, TP 582, via E. Fermi 2749, 21027 Ispra VA, ITALIEN. E-mail: jrc-ism-c4-c5-lv-procurement@ec.europa.eu
I stedet for
5. Databeskyttelse:
[...]
2. Ansøgeres personoplysninger kan blive registreret enten i systemet for tidlig varsling alene eller både i systemet for tidlig varsling og den centrale database om udelukkelser af Kommissionens regnskabsansvarlige hvis de befinder sig i 1 af de situationer, der er nævnt i:
— Kommissionens afgørelse 2008/969/EF, Euratom af 16.12.2008 om det system for tidlig varsling, der skal anvendes af Kommissionens anvisningsberettigede og af forvaltningsorganerne (for yderligere oplysninger se erklæringen om privatlivets fred på http://ec.europa.eu/budget/contracts_grants/info_contracts/legal_entities/legal_entities_en.cfm)
— Kommissionens forordning (EF, Euratom) nr. 1302/2008 af 17.12.2008 om den centrale database om udelukkelser (for yderligere oplysninger se erklæringen om privatlivets fred på:
http://ec.europa.eu/budget/explained/management/protecting/protect_en.cfm#BDCE).