Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2018/1046/EU, Euratom rendelete
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Az egészségügyi technológiaértékeléssel (HTA) kapcsolatos uniós együttműködés folytatását támogató közös egészségügyi technológiaértékelés elvégzésére irányuló szolgáltatási szerződés
Hivatkozási szám: CHAFEA/LUX/2020/OP/0013
II.1.2)Fő CPV-kód73110000 Kutatási szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A jelen pályázati felhívás tárgya módszertani kérdések kezelése a közös egészségügyi technológiaértékeléssel (Health Technology Assessment, HTA) kapcsolatos munka elősegítése érdekében, amely az uniós együttműködést támogatja ezen a területen. A szolgáltatásnak az alábbi kulcsfontosságú tevékenységre kell kiterjednie:
(1) A közösen végzett munka (azaz a közös klinikai értékelések [Joint Clinical Assessments, JCA] és közös tudományos konzultációk [Joint Scientific Consultations, JSC]) során alkalmazandó egészségügyi technológiaértékelési módszertan továbbfejlesztése. (1). A közös egészségügyi technológiaértékelési munka az alábbiakat foglalja magában:
(a) gyógyszerekre vonatkozó 8 (vagy legalább 6) közös tudományos konzultáció; valamint
(b) gyógyszerekre vonatkozó 2 közös klinikai értékelés és 4 orvosi eszközökre vonatkozó, együttműködésen alapuló (collaborative assessment, CA) / közös klinikai értékelés, legalább 1 gyógyszerekre vonatkozó közös klinikai értékelés és 2 közös klinikai értékelés / orvosi eszközökre vonatkozó, együttműködésen alapuló értékelés.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 3 000 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)73110000 Kutatási szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az egészségügyi technológiaértékeléssel (HTA) kapcsolatos uniós együttműködés folytatását támogató közös egészségügyi technológiaértékelés elvégzésére irányuló szolgáltatási szerződés.
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Právny základ:
Nariadenie (EÚ, Euratom) č. 2018/1046
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Zmluva o poskytovaní služieb na vykonávanie spoločnej práce v oblasti hodnotenia zdravotníckych technológií na podporu pokračovania spolupráce EÚ v oblasti hodnotenia zdravotníckych technológií
II.1.2)Hlavný kód CPV73110000 Výskum
II.1.4)Stručný opis:
Predmetom tejto výzvy na predloženie ponúk je riešiť metodické otázky s cieľom posilniť spoločnú prácu v oblasti hodnotenia zdravotníckych technológií (Health Technology Assessment – HTA) na podporu spolupráce EÚ v tejto oblasti. Očakáva sa, že služba pokryje:
1) napredovanie vo vývoji metodiky v oblasti hodnotenia zdravotníckych technológií, ktorá sa má uplatňovať pri vykonávaní spoločnej práce [t. j. spoločné klinické hodnotenia (Joint Clinical Assessments – JCA) a spoločné vedecké konzultácie (Joint Scientific Consultations – JSC)]. (1). Spoločná práca v oblasti hodnotenia zdravotníckych technológií vrátane:
a) 8 spoločných vedeckých konzultácií v súvislosti s liekmi alebo najmenej 6 spoločných vedeckých konzultácií;
b) 2 spoločné klinické hodnotenia v súvislosti s liekmi a 4 spoločné klinické hodnotenia/kolaboratívne hodnotenia (collaborative assessments – CA) v súvislosti so zdravotníckymi pomôckami, najmenej 1 spoločné klinické hodnotenie v súvislosti s liekmi a 2 spoločné klinické hodnotenia//kolaboratívne hodnotenia v súvislosti so zdravotníckymi pomôckami.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 3 000 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiachTáto zákazka sa delí na časti: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatočné kódy CPV73110000 Výskum
II.2.4)Opis obstarávania:
Zmluva o poskytovaní služieb na vykonávanie spoločnej práce v oblasti hodnotenia zdravotníckych technológií na podporu pokračovania spolupráce EÚ v oblasti hodnotenia zdravotníckych technológií.
Luksemburg-Luxembourg: Naročilo storitev za izvedbo skupnega dela na področju ocenjevanja zdravstvene tehnologije, ki bo podprlo nadaljnje sodelovanje EU na področju ocenjevanja zdravstvene tehnologije
2021/S 019-043162
Pravna podlaga:
Uredba (EU, Euratom) št. 2018/1046
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Naročilo storitev za izvedbo skupnega dela na področju ocenjevanja zdravstvene tehnologije, ki bo podprlo nadaljnje sodelovanje EU na področju ocenjevanja zdravstvene tehnologije
Referenčna številka dokumenta: CHAFEA/LUX/2020/OP/0013
II.1.2)Glavna koda CPV73110000 Raziskovalne storitve
II.1.4)Kratek opis:
Ta javni razpis zajema obravnavo metodoloških vprašanj, namenjeno okrepitvi skupnega dela na področju ocenjevanja zdravstvene tehnologije, ki bo podprlo sodelovanje EU na tem področju. Storitve predvidoma zajemajo:
(1) pospešitev razvoja metodologije ocenjevanja zdravstvene tehnologije, ki bo uporabljena pri opravljanju skupnega dela (in sicer skupnih kliničnih ocen in skupnih znanstvenih posvetovanj). (1). Skupno delo na področju ocenjevanja zdravstvene tehnologije vključuje:
(a) osem oziroma najmanj šest skupnih znanstvenih posvetovanj glede zdravstvenih proizvodov in
(b) dve skupni klinični oceni zdravstvenih proizvodov in štiri skupne klinične ocene/sodelovalne ocene medicinskih pripomočkov, in sicer najmanj eno skupno klinično oceno zdravstvenih proizvodov in dve skupni klinični oceni/sodelovalni oceni medicinskih pripomočkov.
II.1.5)Ocenjena skupna vrednostVrednost brez DDV: 3 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopihNaročilo je razdeljeno na sklope: ne
II.2.2)Dodatna(-e) koda(-e) CPV73110000 Raziskovalne storitve
II.2.4)Opis javnega naročila: